2019-11-07

„PoGraMy” w Polsat Games od środy 13 listopada

0

Oglądaj nowość na naszej antenie, która będzie poświęcona „grom bez prądu”. W audycji nie zabraknie dyskusji o najlepszych karciankach i planszówkach. Poprowadzą ją twórcy znanego kanału na YouTube o tej samej nazwie - Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak. Znakami rozpoznawczymi show będzie żartobliwa konwencja, błyskotliwe dygresje, efektownie zmontowane scenki aktorskie i naturalność. Premiera w środę 13 listopada o godz. 21:00.

„PoGraMy” to pierwszy taki program w Polsat Games o świecie gier karcianych i planszowych, cieszących się w Polsce i na całym świecie ogromną popularnością. Pojawią się między innymi takie produkcje jak „Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie”, oparta na słynnej prozie J.R.R. Tolkiena i wykorzystująca cyfrową aplikację. Nie zabraknie klasyków, które niejednokrotnie były powodem nieprzespanych nocy i zapalonych graczy, czyli np. „Talisman. Magia i Miecz”.

PoGraMy poprowadzą Marcin Szmidt i Piotr Augustyniak, którzy od ponad dwóch lat tworzą w serwisie YouTube niebanalny kanał o tej samej nazwie. Ich przygoda z planszą i kartami rozpoczęła się w łódzkim liceum o profilu teatralno-filmowym. Marcin Szmidt to fotograf i producent wideo, w grach przywiązujący wagę do strategii i mechaniki rozgrywki. Piotr Augustyniak, jak na aktora i teatrologa przystało, ceni fabułę, klimat oraz epicką przygodę. Te dwa skrajne podejścia zaskakująco dobrze się uzupełniają.

  

Paradoksalnie w PoGraMy nie chodzi tylko o prezentowanie gier planszowych i karcianych. Oczywiście to one są w centrum uwagi, ale naszą misją jest również sama możliwość prowadzenia dialogu z widzami oraz obecnymi i przyszłymi graczami. Uwielbiamy rozmawiać o tym, co nas kręci w szeroko pojętej kulturze grania w tzw. gry analogowe. Chodzi również o przestrzeń spotkania przy stole gracza czy planszy. Jak już ktoś powiedział, gry powinny łączyć, a naszym zdaniem planszówki robią to doskonale, bo wymagają bezpośredniego spotkania i kontaktu. Lubimy również zarażać naszą pasją, dzielić się dobrym humorem i pozytywną energią. Gry to zabawki, nie ukrywamy tego, dlatego chcemy z Wami poGrać w Polsat Games. PoGraMy razem? - wyjaśniają autorzy programu.

Premiera „PoGraMy” w środę 13 listopada o godz. 21:00 na antenie Polsat Games. Powtórki w każdą sobotę o godz. 13:00.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames

Zobacz także:
Druga edycja największego turnieju w grę FIFA
Wielki Finał Mistrzostw Świata League of Legends!
30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier
Druga edycja fantastycznego Game Music Festival
Jesień w Polsat Games. Ekscytujące nowe produkcje!

Komentarze