2019-09-13

Druga edycja fantastycznego Game Music Festival

0

Muzyka z gier wreszcie doczekała się poważnego festiwalu. Dwa dni, trzy koncerty, warsztaty, spotkania, branżowe dyskusje i to wszystko we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. Unikatowa na skalę światowa impreza zachwyci nas wyjątkowymi aranżacjami ścieżek dźwiękowych z takich serii gier jak: Assassin's Creed II, Journey, Abzu, The Banner Saga, ICO, The Shadow of the Colossus, The Last Guardian oraz Hitman. Na scenie wystąpi łącznie kilkuset muzyków.

Game Music Festival to obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich tych, którzy kochają gry, uwielbiają muzykę i chcą przeżyć coś naprawdę wyjątkowego. Odbędzie się ono 18 i 19 października we Wrocławiu. Pierwszy z koncertów tegorocznej edycji Festiwalu „The Symphony of the Desert” będzie stanowił kontrast między trzema niezwykle klimatycznymi produkcjami. Journey i Abzu niosą ze sobą subtelność i ponadczasowość.

„The Banner Saga” z kolei pełna jest surowości i zimna północnych krain. Autorem muzyki  jest amerykański kompozytor Austin Wintory. Zamknijcie oczy i razem z Sound Factory Orchestra udajcie się w podróż przez bezkresne pustynie, morskie głębiny oraz świat nordyckich krain. Zaś „The Symphony of the Colossus”, drugi koncert festiwalu, poświęcony będzie muzyce z gier: ICO, The Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian. Muzyka, którą usłyszycie opowie niezwykłą historię o mistycznych stworzeniach, wzruszającej przyjaźni i potężnych światach czekających na odkrycie. Dajcie się ponieść nutom japońskich kompozytorów takich jak: Michiru Ōshima, Kow Otani i Takeshi Furukawa.

  

W tym roku mija 10 lat od premiery Assassin’s Creed II oraz 20 lat od pierwszej gry z serii Hitman. Przenikliwa i nastrojowa ścieżka dźwiękowa w obu produkcjach ukazuje dwa światy, które mogą pozornie wydawać się zupełnie różnymi, jednak w rzeczywistości mają ze sobą wiele wspólnego. Trzeci koncert „The Symphony of the Shadows” będzie połączeniem muzyki towarzyszącej skrytobójcom, Ezio Auditiore z Assassin's Creed II oraz Agentowi 47 z serii Hitman. Autorem tych unikalnych ścieżek dźwiękowych jest znany szerokiej publice Jesper Kyd, który będzie z nami podczas drugiego Game Music Festival.

  

Jak zapewniają organizatorzy z portalu, ideą festiwalu jest nie tylko możliwość wysłuchania ulubionych melodii z gier na żywo w wersji akustycznej, ale także szansa spotkania kompozytorów, udziału w warsztatach i prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych. Za wykonanie muzyki będzie odpowiadać ceniona Orkiestra Narodowego Forum Muzyki. Więcej informacji znajdziecie na stronie pod tym linkiem. Patronem wydarzenia jest Polsat Games.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames

Zobacz także:
Jesień w Polsat Games. Ekscytujące nowe produkcje!
Wielki Finał Ultraligi. Wynik totalnie zaskakujący
Zobaczcie, jak wygląda Ultraliga i e-sport od środka. Wow!
Krzysztof Ibisz przedstawia kulisy Ultraligi. Wysoki poziom!

Komentarze