2021-10-14

Poznań Game Arena 2021. Zobacz szczegóły wydarzenia!

0

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Poznań Game Arena wróciło do kalendarza imprez organizowanych przez Grupę MTP. To wyjątkowe spotkanie miłośników gamingu i nowych technologii. Na głodnych wrażeń zwiedzających od 22 do 24 października czeka jak zwykle wiele atrakcji. Polsat Games jest patronem wydarzenia.

Blisko sto gier
PGA to przede wszystkim gry wideo. Organizatorzy na tegoroczną edycję targów zapewnili blisko sto tytułów. Oprócz gorących nowości nie zabraknie również propozycji od twórców niezależnych w dobrze znanej Strefie Gier Indie. Do dyspozycji graczy czeka nowoczesny sprzęt, o który zadbali partnerzy technologiczni wydarzenia - NTT oraz Genesis. O szybkie i stabilne łącza, które pozwolą uniknąć lagów zatroszczyła się z kolei Inea.

Wśród tytułów jakie pojawią się na PGA należy z pewnością wyróżnić najnowszego Far Cry 6. Wachlarz gier będzie jednak zdecydowanie szerszy i każdy, nawet najmłodszy gracz znajdzie coś dla siebie.

Ciekawie zapowiada się także ekspozycja od Trovo. W tej niezwykłej ciężarówce znajdzie się 11 komputerów, wielka scena i jeszcze większy ekran. Na przygotowanych stoiskach do gier zagracie m. in. w Fall Guys, Back4Blood, czy Pokemon Unite. Oprócz tego będziecie mieli liczne okazje do zgarnięcia gadżetów Trovo i innych atrakcyjnych upominków.

Gry to nie wszystko
Na grach PGA się nie kończy. Nowość na Poznań Game Arena to obecność Wioski League of Legends, stworzonej przez ekipę Project: League. W ich arsenale wiele atrakcji nawiązujących do świata stworzonego przez Riot - smocze popiersie w naturalnej skali, proporce walecznych frakcji Runeterry oraz elementy uposażenia czempionów. Dla tych, którzy lubią aktywną zabawę, Wioska również przygotowała pokaźny zestaw konkurencji.

Podobnie jak przed dwoma laty na poznańskich targach gamingowych pojawi się Monster Energy, czyli stoisko z uwielbianymi Monster Girls, na którym w wybranych godzinach rozdają koszulki firmy oraz obecni są popularni streamerzy wspierani przez Monster Energy, a także Monster truck - samochód, z którym uczestnicy PGA ciągle robili sobie zdjęcia w 2019 roku. Ponadto duży zapas napojów Monster Energy dla spragnionych fanów gamingu pokonujących kilometry podczas wydarzenia. Dla osób, które będą chciały sprawdzić swoje umiejętności, Monster Energy przygotował także liczne konkursy.

Fanów wyścigówek i szybkich jazdy cieszy z kolei obecność marki SIM-CENTER - największego w Polsce salonu wyścigów wirtualnych, stworzonego zarówno dla profesjonalistów jak i osób pragnących rozpocząć swoją przygodę w simracingu. Symulatory gwarantują najwyższą dawkę wrażeń i adrenaliny z powodzeniem przenosząc sport rajdowy w wymiar wirtualny! Symulator 5DOF, gotowy do sprawdzenia podczas PGA 2021, wyróżnia się na rynku sim-race'ingowym pod względem osiągów technicznych. Na zwiedzających czekają realistycznie odwzorowane tory całego świata.

 

Ciekawe wydarzenia towarzyszące
Targi to także szereg ciekawych wydarzeń towarzyszących. Nieodłącznym elementem PGA jest chociażby Cosplay Show, czyli prestiżowa rywalizacja 25 finalistów konkursu na najlepszy strój i wcielenia się w postać z gry, filmu lub szeroko pojętej popkultury. W tym samym czasie zaplanowano również Game Industry Conference, czyli konferencję branżową adresowaną do szeroko rozumianego gamedevu.

Tegoroczną odsłonę PGA poprzedzi z kolei Festiwal Gier Zaangażowanych Społecznie, którego centralnym punktem będzie Game Jam Wydarzenie jest skierowane do deweloperów gier, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Ich zadaniem będzie stworzenie gry na zadany temat w ciągu 48 godzin. Motyw przewodni Game Jamu skupia się wokół ważnych zagadnień, jakimi są środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W trakcie samego Festiwalu będzie można przekonać się, jak dzięki grom można zadawać pytania dotyczące przeszłości, jak można przez nie poznawać mechanizmy rządzące społeczeństwem, i co gry mogą mieć do powiedzenia w kwestiach zdrowia i choroby.

Bilety na Poznań Game Arena można nabyć wyłącznie online za pośrednictwem strony ToBilet.pl.
Więcej informacji o targach do znalezienia na www.gamearena.pl.

***

Grupa MTP to lider wśród organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, który poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi, organizuje kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, przyciągające ponad milion gości z całego świata.

***

Poznań Game Arena to największe w Polsce i tej części Europy targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, organizowane zarówno dla branży jak i indywidualnych zwiedzających. PGA mają już ponad 10-letnią historię, którą zbudowaliśmy łącznie z ponad 370 000 polskimi i zagranicznymi fanami sprzętu, produkcji i multimediów gamingowych.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol