2021-10-08

Festiwal Gier Pixel Heaven 2021 w Warszawie. Zapraszamy!

0

Od piątku 8 do niedzieli 10 października dziewiąta edycja Festiwalu Gier Pixel Heaven - największego w Polsce i jednego z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku. wśród mocy wyjątkowych wydarzeń w sobotę 9 października „Faux Paux Live!”.

Przyjazne przestrzenie Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik przy ul. Gen. Zajączka 7 w Warszawie tworzą właściwy klimat dla imprezy. Edycja ta jest wyjątkowa także że względu, że to pierwsza, stacjonarna odsłona Festiwalu po pandemicznej przerwie. A program jest naprawdę wypełniony atrakcjami po brzegi.

Jak co roku nie może zabraknąć wycieczek sentymentalnych, a więc na gości czekać będzie strefa 8/16 bit z licznymi turniejami, maszyny arcade, flippery, ale także strefa gier bez prądu, wystawa figurek i gadżetów z uniwersum Star Wars, Apple Show czy Giełda Pixela.

Pixel Heaven to święto niezależnych twórców gier, a więc Pixel Expo, gdzie swoje gry prezentują niezależni twórcy, w tym studia nominowane do nagród Pixel Awards Europe 2021. Ceremonia przyznania w sobotę 9 października w Kinie Elektronik. Branżową część uzupełnia Gamedev & Creative Careers Expo 2021 - czyli stoiska firm, które będą prezentowały się w roli pracodawców.

Osobnym tematem jest oddanie hołdu zmarłemu 16 września Sir Clive'owi Sinclair'owi, twórcy ZX Spectrum. Zaplanowano specjalne prezentacje, pokazy filmów, zorganizowana zostanie osobna sala ZX Hall poświęcona komputerom, gadżetom, pamiątkom i literaturze związanym z komputerami spod znaku Sinclair. Całość uświetnią swoją obecnością syn i kuzyn Sir Clive'a: Crispin oraz Grant Sinclair.

Wśród atrakcji 9 października o godz. 17:00 „Faux Paux Live!”. Gościem Radosława Nałęcza i Tadeusza Zielińskiego Michał Król. To pasjonat i kolekcjoner polskich gier, dziennikarz promujący rodzime produkcje i firmy z gamedevu, redaktor i analityk PolskiGamedev.pl, twórca bloga Graczpospolita.pl, współprowadzący audycji Giermasz w Radiu Szczecin, gdzie prowadzi także kącik „Gramy po polsku” - poświęcony polskim grom, członek redakcji miesięcznika PSX Extreme, recenzent i autor stałej rubryki „Dobre, bo polskie”.

Trudno opisać wszystko to, co zaplanowano na scenie festiwalowej. To trzeba zobaczyć, ponieważ każdy punkt programu mógłby spokojnie funkcjonować jako osobne wydarzenie. Agenda i wszelkie inne informacje dostępne są na stronie www.pixelheavenfest.com.

Organizatorem Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 jest wydawca magazynów Pixel i PSX Extreme oraz bloga www.pixelpost.pl. Partnerem Strategicznym jest Warszawska Szkoła Filmowa

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol