2021-10-13

PGL Major Stockholm 2021 na antenie Polsat Games

0

Najważniejsze wydarzenie CS:GO tego roku w języku polskim. Zapewnia to agencja Fantasyexpo we współpracy z firmą FRENZY. Rywalizacja w PGL Major Stockholm 2021 z największą w historii pulą nagród od 26 października na antenie Polsat Games.

Fani Counter-Strike’a musieli czekać aż dwa lata na wydarzenie rangi Major. Turnieje tej kategorii cieszą się najwyższym prestiżem z powodu niezwykle trudnej ścieżki kwalifikacji, piekielnie silnej obsady oraz ogromnej puli nagród. To wszystko gwarantowane jest podczas tegorocznych mistrzostw świata w grze Counter-Strike: Global Offensive w sztokholmskiej Avicii Arenie. Zawody zaplanowano z udziałem publiczności, a do zdobycia jest największa w historii pula nagród, wynoszącą dwa miliony dolarów! Transmisje w języku polskim, za którą odpowiedzialna jest agencja gamingowa Fantasyexpo, przy współpracy z firmą FRENZY, na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch (twitch.tv/izakooo) oraz na antenie Polsat Games.

- W turnieju pojawią się polskie akcenty, których poczynania będzie chciało śledzić wielu fanów, a to wymaga nietuzinkowego podejścia. Dlatego cieszę się ze współpracy z FRENZY, bo wiem że nasze zespoły odpowiedzialne za transmisję dołożą wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania. Ponadto mogę dodać mały spoiler - dzięki naszemu doświadczeniu także osoby niesłyszące będą mogły cieszyć się pełnią widowiska w trakcie dwóch ostatnich dni finałowych! - powiedział Bartosz Wilczek, Head of Esports Fantasyexpo.

W wydarzeniu wystąpi na pewno trzech Polaków - duet w barwach ENCE, czyli Paweł “dycha” Dycha oraz Olek “hades” Miskiewicz. Ich zespół uważany jest za czarnego konia turnieju. W dalszym etapie, bo dopiero w Fazie Legend zobaczymy Michała “MICHU” Müllera wraz z amerykańskim Evil Geniuses. Graczem rezerowym Teamu Liquid jest z kolei Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski, legendarny gracz polskiego Virtus.pro.

- Powrót najlepszych drużyn świata na Majora po dwóch latach przerwy to bezsprzecznie symboliczna chwila. Cieszymy się więc, że jako FRENZY możemy współtworzyć tę historię i dzięki współpracy z agencją Fantasyexpo wyprodukować polską transmisję - podkreślił Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY. - Rozgrywki o tak wielkim prestiżu zasługują na najwyższe standardy realizacji. Dołożymy więc wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom esportowych kibiców – dodał.

Wydarzenie zostało podzielone na trzy etapy, każdy po cztery dni meczowe. Dokładny terminarz poniżej:

Faza Nowych Pretendentów (26.10 - 29.10)
• 5 rund w systemie szwajcarskim
• mecze eliminacyjne i mecze o awans w formacie BO3
• pozostałe mecze w formacie BO1

Faza Nowych Legend (30.11 - 02.11)
• 5 rund w systemie szwajcarskim
• mecze eliminacyjne i mecze o awans w formacie BO3
• pozostałe mecze w formacie BO1

Faza pucharowa (04.11 - 07.11)
• drabinka pojedynczej eliminacji
• wszystkie mecze w formacie BO3

W turnieju wystąpią najlepsze 24 drużyny świata, które przez ostatnie dwa lata rywalizowały o punkty niezbędne do awansu na Majora.

Lista uczestników PGL Major Stockholm 2021:

Legendy
Ninjas In Pyjamas
Team Vitality
G2 Esports
FURIA
Team Liquid
Evil Geniuses
Natus Vincere
Gambit Esports

Pretendenci 
Astralis
ENCE
BIG
Movistar Riders
Heroic
mousesports
paiN Gaming
Team Spirit

Konkurenci
Copenhagen Flames
FaZe Clan
GODSENT
Virtus.pro
Entropiq
Sharks Esports
TYLOO
Renegades

Fantasyexpo odpowiada również za transmisję w innych europejskich krajach. Fani Counter-Strike’a z Polski, Litwy, Łotwy, Czech, Estonii, Bułgarii oraz Rumunii mogą liczyć na relację z rozgrywek w swoich rodzimych językach. Jest to kolejna przestrzeń współpracy pomiędzy Fantasyexpo oraz PGL. Agencja niedawno poinformowała o uzyskaniu statusu oficjalnego i wyłącznego partnera marketingowo-biznesowego PGL, który uprawnia ją do obsługi oraz pozyskiwania partnerów reklamowych zarówno dla transmisji lokalnych, jak i globalnej.

FRENZY to dom produkcyjny odpowiadający za realizację contentu emitowanego m.in., w kanale Polsat Games. FRENZY odpowiedzialne jest również za produkcję transmisji z topowych esportowych wydarzeń w Polsce, wśród których są: Ultraliga Mistrzostwa Polski w League of Legends oraz Teamfigt Tactics, Rainbow Six Polish Masters, a także Polska Liga Esportowa.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol