2020-04-02

Ultraliga: AGO Rogue mistrzem Polski i zwycięzcą sezonu

0

„Woolite” i spółka potrzebowali czterech map do zdobycia tytułu w meczu z K1ck Neosurf. Finał stał na wysokim poziomie, ponieważ spotkały się w nim dwie silne drużyny. Jednak ostatecznie to podopieczni „Sharkza” mogli podnieść ręce w geście triumfu, zgarniając 30 tysięcy złotych i gwarantowane miejsce na turnieju EU Masters.

Pierwsza mapa owocowała w niezwykłe zwroty akcji. Obie drużyny chciały szybko zdominować swojego rywala i pokazać, kto dzisiejszego dnia będzie rządził. Zobaczyliśmy więc już od samego początku ryzykowne zagrania oraz eliminacje, na których delikatną przewagę nad rywalem zbudowało K1ck. Dało to szansę na kontrolowanie spotkania. W 21 minucie podopieczni „Delorda” ubili pierwszego Barona, co pozwoliło na śmielsze działania. Jednak AGO Rogue nie zamierzało się poddać. Postanowili skupić się na kontrolowaniu smoków, dzięki którym wygrali dwie walki. To pozwoliło na powrót z ponad pięciotysięcznego deficytu złota, a chwilę później dobre decyzje w trakcie starć drużynowych sprawiły, że zwyciężyli mapę.

Emocji nie zabrakło także na drugiej, na której większość czasu przeważało AGO Rogue. Nie była to wielka dominacja teamu „Sharkza”, a gdy widz zdążył już się oswoić z myślą, że być może to właśnie oni zdobędą dwupunktową przewagę w finale, to na przekór około 25 minuty Kick po kilku dobrych walkach wyszło na prowadzenie. AGO zdążyło jeszcze zdobyć kilka eliminacji i - co najważniejsze - inhibitor na środkowej alei, ale to K1ck wygrało najważniejsze drużynowe starcie, po którym zniszczyli bazę przeciwnika. Tym sposobem na tablicy wyników widniał remis jeden do jednego.

Co AGO Rogue nie udawało się wcześniej, to na trzeciej mapie wychodziło z nawiązką. „Woolite” zdominował swoją aleję i miał dużą przewagę w złocie od grającego na analogicznej pozycji Pawła „Pukiego Style'a” Zygmunciaka. Drużynie K1ck nie pomagała także kompozycja bohaterów, która miała dać przewagę we wczesnym etapie gry. Skoro to nie wyszło, to wraz z upływem czasu było im po prostu coraz trudniej. Efektem takiego rozwoju spraw była dominacja AGO w walkach drużynowych. 

K1ck wiedziało, że musi zmienić sposób gry, żeby nie przegrać tego finału. Dlatego postanowili zbudować kompozycję opartą na Lee Sinie i zdobywaniu smoków, które wcześniej wpadały na konto graczy AGO Rogue. Dzięki tej taktyce przejęli kontrolę nad grą, ale niestety w 25 minucie podjęli fatalną w skutkach decyzję o zabiciu Barona. „Woolite” i spółka zdążyli zareagować na ten ruch i przeszkodzić rywalom w zdobyciu wzmocnienia. Na dodatek udało im się zabić wszystkich przeciwników. K1ck w tym momencie poczuło, że grunt pali im się pod nogami. AGO Rogue zaczęło zdobywać kolejne eliminacje, pieczętując zwycięstwo na ostatniej mapie.

AGO Rogue to nowi mistrzowie Polski i triumfatorzy trzeciego sezonu Ultraligi!

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames

Zobacz także:
Ultraliga w liczbach. Drugi sezon pobił kolejne rekordy!
Polski „Weekend Gwiazd” League of Legends 2019!
All-Star 2019. Weekend z gwiazdami League of Legends
Nowe odcinki „Faux Paux”. Powraca znany duet!
„Rock w grach” już od 2 października. Nie przegapcie!