2022-08-02

8. sezon Ultraligi: Faza play-off. Transmisje w Polsat Games

0

O tytuł mistrza Polski i krajów bałtyckich w League of Legends powalczy sześć z dziesięciu najlepszych drużyn, które przez ostatnie dziewięć tygodni toczyły boje na Rifcie. Formacje walczą także o nagrody z puli 100 000 zł oraz awans do turnieju European Masters. Decyzją organizatora, firmy FRENZY, wielki finał 8. sezonu Ultraligi zostanie rozegrany w formacie LAN w studiu Polsat Games.

Ultraligowy rollercoster
Faza zasadnicza 8. sezonu Ultraligi obfitowała w niespodziewane zwroty akcji i praktycznie do samego końca nie było wiadomo, które drużyny zakwalifikują się do playoffów. Nieoczywistym bohaterem zmagań została formacja Gentlemen's Gaming, której miracle run nie tylko przeszkodził AGO Rogue wywalczyć perfect split, ale także zagwarantował im udział w playoffach, kosztem trzeciej drużyny wiosennego splitu - Teamu ESCA Gaming.

Faza zasadnicza to także niezliczona liczba poczwórnych zabójstw (quadrakill) i tylko jeden pentakill w wykonaniu Marcusa “Baybrora” Bay-Smidt Christensena z formacji Goskilla. Emocje podgrzewały też częste kradzieże smoków i baronów, które niejednokrotnie przesądzały o zwycięstwie lub przegranej. Dużym zaskoczeniem okazał się także ostatni mecz fazy zasadniczej, w trakcie którego zobaczyliśmy, że nawet przysłowiowa gra o nic pomiędzy AGO Rogue a Illuminar Gaming może dostarczyć niemałej frajdy zawodnikom, komentatorom i kibicom.

Z uwagi na format turnieju, awans do europejskich rozgrywek EU Masters zagwarantowały sobie już drużyny AGO Rogue i Zero Tenacity, a o ostatnie miejsce powalczą: Illuminar Gaming, Gentlemen's Gaming, Goskilla oraz Iron Wolves.

Wielki finał w studiu Polsat Games
O utrzymanie emocji w kolejnych etapach rozgrywek zadba organizator turnieju, który szykuje dla widzów szereg niespodzianek. Pierwszą z nich jest organizacja finałów w studiu Polsat Games, dzięki czemu transmisja z rozgrywek wzbogacona będzie m.in. o relacje ze studia i wywiady z zawodnikami. Finały zostaną rozegrane w dniach 16-17 sierpnia. Ogłoszenia kolejnych atrakcji i niespodzianek wkrótce.

Ultraliga Mistrzostwa Polski we wtorek i środę od godz. 17:00 w Telewizji POLSAT GAMES oraz na platformach Twitch.tv i YouTube.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol