2022-05-25

Ultraliga: Ósmy sezon od 31 maja na żywo w Polsat Games

0

Zespoły z Polski i zagranicy w najważniejszym turnieju League of Legends w regionie bałtyckim walczą o 100 tys. złotych i awans do EU Masters. Dziesięć drużyn od 31 maja ponownie na Rifcie, aby wyłonić najlepszą formację. W ósmy sezonie Ultraligi także finały LAN-owe, które gwarantują fanom jeszcze więcej emocji. Za produkcję i transmisję turnieju w całości odpowiedzialna jest firma FRENZY, a zmagania można śledzić na żywo za pośrednictwem kanałów Polsat Games w telewizji i Internecie. Transmisje we wtorki i środy od godz. 16:40.

Najlepsi z najlepszych na starcie
W fazie zasadniczej zmagania w formacie Double Round Robin (mecze BO1), a etap pucharowy z udziałem sześciu najlepszych drużyn w rytm pojedynków BO5. W turnieju bierze udział dziesięć zespołów, których boje można było śledzić już w trakcie siódmego sezonu. Stawka Ultraligi to: Illuminar Gaming, AGO Rogue, devils.one, Gentlemen's Gaming, Komil & Friends, Team ESCA Gaming, Forsaken, a także litewskie Topo Centras Iron Wolves, serbskie Zero Tenacity oraz szwajcarska organizacja Goskilla. Niemałą sensacją jest udział szwedzkiego zawodnika Hampusa "promisq" Abrahamssona (AGO Rouge), który grał na pozycji supporta w LEC w barwach Astralis, a kilka lat wcześniej jako gracz rezerwowy formacji G2 Esports zdobył wiosenny puchar LEC i mistrzostwo MSI.

Komentarz w dwóch językach
Z analizę oraz komentarz w ósmym sezonie Ultraligi odpowiadają Michał „Avahir” Kudliński, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Myha” Francuz, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Piotr „CzarnyPiotruś” Barański, Wojciech „Bezi” Wróbel oraz Kacper „Kaspersky” Hutkowski i Fryderyk „Veggie” Kozioł. Komentarz w języku angielskim - Alisia „Solari” Linnik oraz Gleb „DrBrilmann” Korotkiy.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Polsat Games (@polsatgames)

Setki godzin transmisji i miliony wyświetleń
Ultraliga to autorski projekt firmy FRENZY, który od początku wspierany jest przez producenta gry - firmę Riot Games. Od sezonu zero rozegranego w czwartym kwartale 2018 roku FRENZY wyprodukowało setki godzin transmisji, których liczba wyświetleń osiągnęła niemal 16 mln. Turniej przyczynił się także do rozbudowy polskiego ekosystemu esportowego, a w ręce zawodników trafiło 150 tys. euro z tytułu wygranych nagród. W 2022 roku Ultraliga zyskała status rozgrywek międzynarodowych za sprawą połączenia się z Baltic Masters. Od tego roku liczba drużyn uczestniczących w zmaganiach zwiększyła się z ośmiu do dziesięciu.

Realizacja na najwyższym poziomie
- Ultraliga to najważniejsze rozgrywki w League of Legends w regionie i furtka dla lokalnych drużyn do międzynarodowych rozgrywek EU Masters. To także najważniejszy projekt dla FRENZY, którego jesteśmy pomysłodawcą i wykonawcą. Z sezonu na sezon staramy się podnosić poprzeczkę w obszarze produkcji turnieju. Cały czas inwestujemy w sprzęt do realizacji i transmisji wydarzeń esportowych, ale również nawiązujemy współpracę z nowymi komentatorami i prowadzącymi, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższy poziom realizacji i tworzenia treści - mówi Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY.

Topowe esportowe wydarzenia z FRENZY
Za organizację Ultraligi i produkcję transmisji odpowiada dom produkcyjny FRENZY, który sam i we współpracy z partnerami realizuje topowe esportowe wydarzenia w Polsce - są to między innymi Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics, Trinity Force Puchar Polski, Polska Liga Esportowa czy startujący w tym roku regionalny turniej V4 Masters w grę Tom Clancy's Rainbow Six® Siege. Produkcja tak dużych turniejów na skalę regionalną to zasługa dużego zaplecza technicznego, na które składają się dwa studia transmisyjne, w tym studio Polsat Games o powierzchni 500 m2, gdzie rozgrywane są m.in. turnieje LAN-owe.

Ultraliga na żywo w telewizji i internecie
Transmisje z Ultraligi można oglądać we wtorki i środy od godz. 16:40 równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach Polsat Box Go, Twitch.tv i YouTube. Faza zasadnicza, w której rywalizacja toczy się w systemie każdy z każdym, potrwa do 27 lipca. Etap pucharowy od 2 sierpnia z udziałem sześciu najlepszych formacji. O tytule mistrza zdecydują cztery rundy play-off rozgrywane w systemie Best Of 5. Wielki finał LAN-owy 17 sierpnia.

FRENZY to dom produkcyjny odpowiadający za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Obsługuje również profesjonalny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny umożliwiający tworzenie programów reality show z każdego zakątka globu. Współzałożycielem FRENZY jest Piotr Żak, członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., jednej z największych platform cyfrowych w Europie i największej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol