2022-01-10

Ultraliga Sezon 7. Oglądaj od 11 stycznia w Polsat Games

0

Najlepsi zawodnicy League of Legends z Polski i krajów bałtyckich 11 stycznia uczestniczą w walce o mistrzowski tytuł, zaproszenie do turnieju EU Masters i nagrody z puli 100 000 zł. Dzięki połączeniu z Baltic Masters rozgrywki organizowanie przez dom produkcyjny FRENZY zyskują status międzynarodowych. Ultraliga na żywo na kanałach Polsat Games w telewizji oraz w internecie. Transmisje we wtorki i środy od godz. 16:40.

Pierwszy sezon po zmianach
Ultraliga Sezon 7. jest kolejną edycją wspieranej przez producenta tytułu - firmę Riot Games - oficjalnej ligi regionalnej League of Legends. To pierwszy sezon po ogłoszonych jesienią 2021 r. zmianach w ekosystemie europejskich zmagań. Od 2018 do 2021 roku Ultraliga skupiała wokół siebie polskie drużyny walczące o tytuł mistrza kraju. Dzięki połączeniu z Baltic Masters, począwszy od 2022 roku, rozgrywki zyskują status międzynarodowych.

Ultraliga na żywo w telewizji i internecie
Wtorek 11 stycznia to dla topowych drużyn z Polski i krajów bałtyckich początek walki o tytuł mistrzowski, zaproszenie do europejskiego turnieju EU Masters oraz nagrody pieniężne z puli wynoszącej 100 000 złotych. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie we wtorki i środy od godz. 16:40 równolegle w Polsat Games oraz w internecie na platformach Polsat Box Go, Twitch.tv i YouTube. Faza zasadnicza, w której rywalizacja toczy się w systemie każdy z każdym, potrwa do 9 marca. Faza pucharowa w terminie 15 - 30 marca z udziałem sześciu najlepszych drużyn. O tytule mistrza zdecydują cztery rundy play-off rozgrywane w systemie Best Of 5.

Jeszcze więcej drużyn
Liczba zespołów rywalizujących w Ultralidze wzrosła z 8 do 10. Tym samym faza zasadnicza wydłuża się o dwie kolejki, a każda z nich oznacza dla widza aż pięć spotkań na żywo. Oprócz znanych już fanom drużyn Illuminar Gaming, AGO Rogue, devils.one, Gentlemen's Gaming, Komil & Friends oraz Team ESCA Gaming o tytuł mistrzowski walczą też polskie Forsaken, litewska formacja Topo Centras Iron Wolves, serbskie Zero Tenacity oraz pochodząca z Włoch organizacja Goskilla.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Polsat Games (@polsatgames)

Na międzynarodowym poziomie
- Ogłoszone zmiany to nie tylko wyraz rozwoju FRENZY jako organizatora rozgrywek, ale również impuls dla społeczności graczy oraz kibiców w Polsce i w krajach bałtyckich. Wysoka jakość produkcji i europejski poziom rywalizacji od zawsze były synonimami Ultraligi. To się nie zmieni. Czeka nas za to jeszcze więcej emocji, otwarcie się na zagraniczną publikę i międzynarodowa walka już na poziomie regionalnym - mówi Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY.

Nowy poziom transmisji
- Z ekscytacją wyczekujemy kolejnego sezonu Ultraligi, który powstaje we współpracy z FRENZY. Z każdym rokiem polska scena esportowa się rozrasta, a nasze tytuły: League of Legends, Teamfight Tactics i VALORANT zyskują coraz większą popularność oraz przyciągają nowych widzów i graczy - podkreśla Grzegorz Szabla, Senior Brand Manager EE. - FRENZY wprowadziło nowy poziom transmisji na żywo i prezentowania gier w telewizji. To z kolei zaowocowało jednym z najbardziej wyjątkowych i wciągających wydarzeń esportowych. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę i że wspólnie zaprezentujemy kolejny sezon Ultraligi. Sezon, w którym udział biorą nie tylko polskie drużyny, ale również zespoły z innych krajów - dodaje.

Sprawdzony team komentatorów
Analizą oraz komentarzem w siódmym sezonie Ultraligi zajmują się Michał „Avahir” Kudliński, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Tomasz „Magvayer” Filipiuk, Michał „Myha” Francuz oraz Mikołaj „Silv4n” Sinacki. Do obsady Ultraligi w nadchodzącym sezonie dołączą Piotr „CzarnyPiotruś” Barański i Wojciech „Bezi” Wróbel. Za organizację Ultraligi i produkcję transmisji odpowiada dom produkcyjny FRENZY, który zajmuje się realizacją topowych esportowych wydarzeń w Polsce - są to między innymi Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics, Trinity Force Puchar Polski, a także Polska Liga Esportowa.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol