2021-12-16

FRENZY organizatorem VALORANT VRL East: Surge

0

Dom produkcyjny FRENZY wygrał przetarg na organizację międzynarodowych rozgrywek VALORANT Regional League dla regionu Polski i Europy Wschodniej . Firma we współpracy z Riot Games przygotuje przestrzeń do rywalizacji dla zespołów z 20 państw. Kwalifikacje od 24 stycznia 2022 roku.

Pierwsze takie zmagania
FRENZY zostało organizatorem i producentem pierwszej edycji rozgrywek VALORANT Regional League dla regionu Polski i Europy Wschodniej . Firma we współpracy z Riot Games weźmie więc aktywny udział w tworzeniu nowego ekosystemu esportowego VALORANT. VRL East: Surge - bo tak nazywają się zmagania - to część szerszego planu skierowanego do drużyn i zawodników marzących o awansie na najwyższy poziom światowy.

Pod hasłem „Different but United”
FRENZY wygrało przetarg, zostając jednym z ośmiu operatorów VRL w Europie. W rozgrywkach dla regionu Polski i Europy Wschodniej uczestniczą zespoły i gracze z 20 państw: Polski, Czech, Słowacji, Estonii, Łotwy, Litwy, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Kosowa, Czarnogóry, Macedonii Północnej, Serbii, Chorwacji, Węgier, Mołdawii, Rumunii, Grecji, Cypru i Izraela. Społeczność kibiców zebranych wokół zmagań określono „the Mavericks”. Motto wydarzenia „Different but United” podkreślać ma indywidualny i wyjątkowy charakter każdego kraju zaproszonego do rywalizacji.

Specjalne studio w Warszawie
Zadaniem FRENZY jest organizacja rozgrywek od strony administracyjnej i operacyjnej, produkcja sygnału z transmisji, obsługa kanałów społecznościowych w języku polskim i angielskim, a także pozyskanie i współpraca z partnerami komercyjnymi i sponsorami. Na potrzeby projektu w Warszawie powstanie nowe studio dedykowane produkcji zmagań w VALORANT. Polski komentarz rozgrywek zapewni zespół FRENZY. Relacje w językach greckim, czeskim, węgierskim i rumuńskim zrealizują z kolei wybrani przez firmę partnerzy regionalni.

Esportowy odpowiednik Ligi Mistrzów
Pula nagród oprócz sum pieniężnych gwarantuje udział w rozgrywkach wyższej klasy. Na zwycięzcę pierwszego sezonu w roku czekać będzie zaproszenie do turnieju promocyjnego VALORANT Champions Tour - esportowego odpowiednika Ligi Mistrzów. W drugim splicie triumfator VRL East: Surge wywalczy udział w finale VRL EMEA, w którym spotkają się najlepsze drużyny ze wszystkich ośmiu lig regionalnych.

Początek kwalifikacji 24 stycznia
Cykl VRL East: Surge rozpocznie się sześcioma turniejami kwalifikacyjnymi, które odbędą się od 24 do 30 stycznia. Polska, Rumunia, Czechy, Węgry i Grecja otrzymają dedykowane rozgrywki kwalifikacyjne dające pewność awansu zespołom z krajów strategicznych. W osobnych eliminacjach, o pozostałe trzy miejsca na liście uczestników powalczą drużyny ze wszystkich 20 państw zrzeszonych w lidze. Łącznie w sezonie zasadniczym, który wystartuje 16 lutego i potrwa do 10 marca, zobaczymy osiem formacji.

Terminarz rozgrywek:

Sześć turniejów kwalifikacyjnych od 24 do 30 stycznia

Harmonogram sezonu zasadniczego:
Tydzień 1: 16 lutego (środa) i 17 lutego (czwartek)
Tydzień 2: 23 lutego (środa) i 24 lutego (czwartek)
Tydzień 3: 2 marca (środa) i 3 marca (czwartek)
Tydzień 4: 9 marca (środa) i 10 marca (czwartek)

Harmonogram play-offów:
Runda #1: 2x BO3 - 16 marca (środa)
Runda #2: 2x BO3 - 17 marca (czwartek)
Finał drabinki przegranych: 1x BO3 - 19 marca (piątek)
Wielki finał: 1x BO5 - 20 marca (sobota)

Wyzwanie na lata
- Jestem bardzo dumny, a jednocześnie niesamowicie podekscytowany, że wreszcie możemy ogłosić współpracę z Riot Games przy tworzeniu nowego ekosystemu esportowego wokół Valorant. Jako jeden z ośmiu strategicznych partnerów regionalnych dokonamy wszelkich starań, aby dynamicznie rozwijana scena w 2022 roku wzbiła się na nieznany dotąd poziom. Jednocześnie cieszymy się, że operacyjnie odpowiemy nie tylko za rozgrywki w Polsce, ale również w dziewiętnastu innych krajach z Europy Wschodniej. To wyzwanie, które napędza nas do ciągłego rozwoju. Do przetargu, a następnie organizacji całego przedsięwzięcia przygotowywaliśmy się od dawna. I dziś nie boimy się powiedzieć, że VRL East: Surge jest jednym z najważniejszych punktów strategii Frenzy na najbliższe lata - mówi Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający FRENZY.

Silna esportowa scena w regionie
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy współpracować z Frenzy przy projekcie VRL. Mamy pewność, że ta współpraca pomoże zbudować silną scenę esportową Valorant w Europie Wschodniej - mówi Grzegorz Szabla, Riot Games Senior Brand Manager EE.

FRENZY to dom produkcyjny odpowiadający za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Obsługuje również profesjonalny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny umożliwiający tworzenie programów reality show z każdego zakątka globu. Współzałożycielem FRENZY jest Piotr Żak, członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., jednej z największych platform cyfrowych w Europie i największej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol