2021-09-20

Polska Liga Esportowa w CS:GO. Transmisje od 22 września

0

Czas na start kolejnego sezonu Polskiej Ligi Esportowej w Counter Strike: Global Offensive. Dynamiczna i niezwykle widowiskowa rozgrywka, od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W jesiennej odsłonie PGE Dywizji Mistrzowskiej rywalizuje dziesięć drużyn. Transmisje od środy 22 września w Polsat Games.

Przeszło setka zgłoszonych graczy z dwudziestu drużyn obu dywizji Polskiej Ligi Esportowej, stanie do wzajemnej rywalizacji o miano najmocniejszej drużyny na własnym podwórku.

Okiem cyklonu, tworzonego w świecie esportu przez Polską Ligę Esportową, będzie po raz kolejny PGE Dywizja Mistrzowska, która ponownie została uświetniona obecnością partnera tytularnego - PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Oczy fanów CS:GO w kraju zwrócą się w stronę mistrzowskiej stawki już 22 września. Tego dnia, na antenie Polsat Games w telewizji, na Twitchu i YouTube, mecze pierwszej kolejki zainauguruje studio meczowe, w skład którego wchodzą: komentatorzy Olek „Vuzzey” Kłos i Łukasz „Hermes” Pożyczek, eksperci Krystian „Terp” Terpiński i Albert „Mes” Dulla oraz rowadzący: Radek „Mad1” Florkowski.

Jesienny sezon PGE Dywizji Mistrzowskiej jest trzecim dostępnym w całości na antenie stacji. W stosunku do poprzednich zmieniła się liczba drużyn. Do ośmiu zespołów dołączyły dwa kolejne teamy, a pełny skład na sezon Jesień 2021 wygląda następująco: Anonymo Esports, Honoris, Illuminar Gaming, Izako Boars, Mad Dog’s PACT, M1 EDEN, PGE Turów Zgorzelec, Tarczyński Protein Team, Team ESCA Gaming i x-kom AGO.

Wszystkie formacje mogą zgodnie przyznać - jest o co grać w Polskiej Lidze Esportowej - pula finansowa na sezon Jesień 2021 wynosi bowiem aż 250 tysięcy złotych. Będzie ona dzielona pomiędzy organizacje na podstawie kryteriów, które zostały wyszczególnione w umowie Centralizacji Praw Sponsoringowych, zawartej pomiędzy ligą a wszystkimi organizacjami walczącymi w PGE Dywizji Mistrzowskiej.

W jesiennym sezonie PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE rozegranych zostanie 9 kolejek meczowych, transmitowanych w środy (godz. 13:00, 16:00 i 19:00) oraz czwartki (godz. 16:00 i 19:00). Rywalizację zakończą finały Polskiej Ligi Esportowej, zaplanowane na pierwsze dni grudnia.

Polska Liga Esportowa wkracza w nowy sezon PGE Dywizji Mistrzowskiej z wielkimi ambicjami, które ponownie, w wyniku przedłużonej współpracy, zrealizowane zostaną przy pomocy partnera tytularnego, PGE Polskiej Grupy Energetycznej, i udziale partnerów: eWinner, Lech Free, LG, Red Bull, Media Expert, Pracuj.pl, którzy przygotowali liczne niespodzianki dla widzów

Polska Liga Esportowa we wtorek od godz. 13:00, a w czwartek od godz. 16:00 w Telewizji POLSAT GAMES.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol