2020-05-28

Alior Bank Ultraliga Mistrzostwa Polski oficjalnie startują!

0

Szykujcie się na czwarty sezon najlepszych krajowych rozgrywek League of Legends. Flagowy produkt Telewizji POLSAT GAMES wraca w nowej odsłonie we wtorek 9 czerwca o godzinie 17:00. W ostatniej edycji zmagań najlepiej poradzili sobie gracze AGO Rogue i K1ck Neosurf. Kto tym razem zdobędzie tytuł? Ujawniamy szczegóły ligi.

Polscy fani LoL-a z pewnością czekali na tę wiadomość. Nadchodzący sezon Ultraligi będzie piątą edycją rodzimych rozgrywek, które wchodzą w skład trzynastu lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games. Już w drugi wtorek czerwca osiem drużyn rozpocznie walkę o oficjalny tytuł Mistrza Polski, nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce w międzynarodowym turnieju EU Masters.

Format nie ulegnie zmianie. Nowością będzie natomiast zmiana systemu promocyjnego. Otwarte i zamknięte kwalifikacje zastąpi druga dywizja Ultraligi -  starcia ligowe w systemie każdy z każdym poszerzonym o mecze rewanżowe. Zwieńczeniem zmagań będzie faza play-off, w której cztery najlepsze drużyny powalczą o dwa miejsca w turnieju promocyjnym.

Wśród uczestników czwartego sezonu Ultraligi znajdziemy zwycięzców poprzedniego - AGO ROGUE, wicemistrzów oraz finalistów EU Masters - K1CK Neosurf, a także doskonale znane telewidzom i internautom śledzącym ubiegłe rozgrywki -  Illuminar Gaming, piratesports, PRIDE i devils.one. Nowymi drużynami będą Gentlemen’s Gaming oraz H34T Esports.

Ultraliga jest czwartą pod względem oglądalności ligą regionalną League of Legends. W Europie ustępuje miejsca tylko rozgrywkom niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Na rosnącą oglądalność wpływa nie tylko jakość produkcji, ale przede wszystkim wysoki poziom ligi, o którym świadczą dobre pozycje obu polskich finalistów w zakończonym właśnie European Masters.

Studio w trakcie transmisji poprowadzą Dawid „Azonh” Letachowicz oraz eksperci i komentatorzy: Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Tomasz „Magvayer” Filipiuk oraz Michał „Myha” Francuz. - Po sukcesie polskich organizacji w wiosennej edycji EU Masters wchodzimy w sezon czwarty z wielkimi oczekiwaniami - mówi Michał Francuz. - Co prawda AGO Rogue i K1CK Neosurf dokonały drobnych zmian w swoich składach, lecz same trzony tych ekip pozostały nienaruszone, co z pewnością czyni ich faworytami splitu. Konkurencja jednak nie śpi - dodaje.

Miniony sezon Ultraligi pobił wszystkie dotychczasowe rekordy oglądalności tych rozgrywek. Każdą transmisję średnio śledziło 100 000 widzów, a łączna liczba wszystkich wyświetleń wyniosła aż 3,6 miliona. Rosnący prestiż Ultraligi docenili twórcy League of Legends, nadając im oficjalny tytuł Mistrzostw Polski. Rośnie też komercyjna wartość polskich rozgrywek, czego efektem jest nawiązanie współpracy z Alior Bankiem, który od nowego sezonu będzie sponsorem tytularnym Ultraligi. Alior Bank na początku maja 2020 roku wprowadził do swojej oferty kartę z wizerunkiem Ashe, jednej z najbardziej popularnych bohaterek League of Legends. Dzięki niej gracze zyskują dostęp do wyjątkowej oferty w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Pozwala on między innymi zbierać punkty na voucher, który umożliwia zasilenie konta League of Legends walutą premium w postaci Riot Points.

- Dwa lata temu Ultraliga była jeszcze planem, a teraz z dumą ogłaszamy niedostępnego wcześniej dla branży partnera, który już kilkanaście lat prężnie działa na polskim rynku. Alior Bank otwiera przed nami zupełnie nowe perspektywy i pozwala na nieprzerwane podnoszenie poprzeczki zarówno produkcyjnej, jak i merytorycznej - podkreśla Bartosz Pawlik, Dyrektor Sprzedaży i Strategii w firmie Frenzy.

   

„Alior Bank Ultraliga Mistrzostwa Polski” w każdy wtorek i środa od 9 czerwca godziny 17:00 w Polsat Games. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie będzie można oglądać równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames

Zobacz także:
Rainbow Six Polish Masters na antenie Polsat Games
Najważniejsze turnieje 2020 roku w CS:GO w Polsat Games!