2020-02-24

Najważniejsze turnieje 2020 roku w CS:GO w Polsat Games!

0

Pokażemy transmisje z kluczowych imprez w tym legendarny IEM Katowice. To wszystko w ramach współpracy stacji z ESL Gaming, czyli największym organizatorem wydarzeń esportowych na świecie. Zobaczycie u nas wszystkie turnieje gry Counter-Strike: Global Offensive w tym roku. Intel Extreme Masters w Katowicach 28 i 29 lutego o godz. 14:50 i w niedzielę 1 marca o godz. 16:50 w Telewizji POLSAT GAMES.

Umowa obejmuje transmisje imprez z cyklu ESL Pro Tour. Startują w nich najlepsze drużyny świata takie, jak Astralis, Team Liquid czy OG, którego barwy reprezentuje Mateusz „mantuu” Wilczewski. W Polsce najlepiej rozpoznawalną imprezą związaną z Counter-Strike: Global Offensive jest oczywiście odbywający się w katowickim spodku Intel Extreme Masters rozgrywany cyklicznie od 2013 roku.

Ostatnią edycję odwiedziło ponad 170 000 osób, a w internecie oglądało ją 230 milionów widzów. Tym razem wydarzenie odbędzie się w dniach 24.02 – 1.03, a rywalizacja w fazie pucharowej CS:GO będzie transmitowana przez Polsat Games. W 2020 roku wyemitujemy łącznie około 2000 godzin emocjonujących zmagań, a relacje poprowadzą i skomentują czołowi eksperci w Polsce. Większości transmisji towarzyszyć będzie studio komentatorskie nadawane wprost z naszej warszawskiej siedziby.

- Rozszerzenie oferty Polsat Games o transmisje najważniejszych turniejów Counter-Strike: Global Offensive jest dla nas bardzo ważnym krokiem w rozwoju kanału. Rozumiemy jak ta gra jest ważna dla fanów esportu. Z tego powodu chcemy ją pokazywać w najlepszym wydaniu, mając jednocześnie nadzieję, że wspólnie z kibicami będziemy mogli obserwować rywalizację polskich drużyn na europejskich scenach - mówi Ewa Czekała, szefowa programowa Polsat Games.

Za to Aleksander Szlachetko, dyrektor Zarządzający ESL Polska podkreśla, że współpraca z Polsat Games jest kolejnym krokiem w popularyzowaniu rozgrywek esportowych w szerokim gronie odbiorców telewizyjnych. - Jesteśmy przekonani, że nasza współpraca na tym polu przyniesie korzyści nie tylko obu stronom, ale całej społeczności esportowej w Polsce - tłumaczy.

  

Pierwsza transmisja odbędzie się z Intel Extreme Masters w Katowicach 28 i 29 lutego o godz. 14:50 i w niedzielę 1 marca o godz. 16:50 w Telewizji POLSAT GAMES.

Zdjęcia z IEM Katowice 2019 wykonali: Adela Sznajder i Bart Oerbekke

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames

Zobacz także:
Ultraliga w liczbach. Drugi sezon pobił kolejne rekordy!
Polski „Weekend Gwiazd” League of Legends 2019!
All-Star 2019. Weekend z gwiazdami League of Legends
Nowe odcinki „Faux Paux”. Powraca znany duet!
„Rock w grach” już od 2 października. Nie przegapcie!