2019-07-29

Polak wicemistrzem świata na igrzyskach w Chinach

0

Alan „Dirvel” Karamara zdobył historyczny srebrny medal w rozgrywkach w wirtualnej rzeczywistości w grze Final Assault, osadzonej w realiach II wojny światowej. Był jedynym zaproszonym zawodnikiem z Polski na imprezie World Cyber Games 2019. Za drugie miejsce zainkasował 5 tysięcy dolarów.

30-letni mieszkaniec Gdańska zyskał sławę dzięki sukcesom w grach wirtualnej rzeczywistości. Jest pierwszym i jak dotąd jedynym Polakiem, utrzymującym się w światowej czołówce w tego rodzaju międzynarodowych mistrzostwach e-sportowych. Jego ostatnie sukcesy to m.in. srebrny medal w Mistrzostwach Europy w Szwecji i brązowy w drużynowych Mistrzostwach Świata w Anglii, a teraz wicemistrzostwo świata.

- Jedno z najlepszych doświadczeń związanych z esportowym VR-em, jakie miałem. Jestem bardzo dumny z zajęcia drugiego miejsca na tak prestiżowych zawodach. Jednocześnie gratuluję wszystkim uczestnikom - komentuje swoje osiągnięcie w mediach społecznościowych Dirvel.

Na World Cyber Games był jedynym Polakiem spośród 500 zaproszonych zawodników z 34 krajów. Sama impreza jest jednym z najstarszych i największych wydarzeń w sportach elektronicznych. Pomimo że ostatnio straciła na prestiżu, to nadal jest to wydarzenie, do którego stara się zakwalifikować tysiące graczy. W tym roku po raz pierwszy rozegrano finały rozgrywek w grach w technologii VR.

Alan należy do czołowej drużyny Team Gravity, która zrzesza najlepszych graczy wirtualnej rzeczywistości. Na co dzień pracuje jako menadżer w jednej z największych korporacji na świecie.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames

Zobacz także:
Czas porządnie zacząć wakacje! Oferta Polsat Games 

Program „Level 7 na wakacjach” od 11 lipca na Polsat Games 
Dying Light 2 - polski hit już wiosną 2020
Widzieliśmy nowe demo Cyberpunka 2077
„Lothar” z G2 ocenia Teamfight Tactics, grę od Riot Games

Komentarze