2024-01-11

Samsung Galaxy Ultraliga 2024: Oglądaj wiosenny sezon!

0

Od 16 stycznia najlepsze formacje w grę League of Legends z Polski i regionu w walce o nagrody z puli 50 tys. złotych i awans do europejskiego turnieju EMEA Masters. Partnerem ligi ponownie została marka Samsung Galaxy, która będzie obecna w charakterze partnera tytularnego we wszystkich turniejach spod szyldu Ultraliga w 2024 roku. Organizatorzy liczą na dynamiczne starcia i masę dobrej zabawy na Rifcie, oraz na kanałach społecznościowych ligi i grających w niej drużyn. Za organizację rozgrywek i realizację transmisji odpowiedzialna jest agencja gamingowa FRENZY. Oglądaj transmisje na antenie Polsat Games!

Nowości w rozgrywkach
W 2024 roku Samsung Galaxy Ultraligę czeka szereg zmian. Decyzją organizatorów, rozgrywki nie są już ligą akredytowaną, a co za tym idzie, liczba drużyn biorących udział w lidze spada z dziesięciu do ośmiu. Na pierwsze starcia organizator ligi, firma FRENZY, zaprasza od 16 stycznia, a cały turniej potrwa około 9 tygodni. W tym roku komentarz będzie realizowany z nowego studia TV, które zostało specjalnie przygotowane pod realizację transmisji telewizyjnej.

Uczestnicy rywalizacji
Potyczki oparte są o format Double Round Robin (mecze BO1), a etap pucharowy, w którym zagrają cztery najlepsze drużyny, rozegrany zostanie w formacie BO5. W sezonie wiosennym zmienia się także skład drużyn. Jest to podyktowane mniejszą liczbą formacji oraz zmianami na scenie esportowej, które dotknęły takie zespoły jak Illuminar Gaming czy Alior Bank Team. W tym sezonie o mistrzostwo rywalizują: Zero Tenacity, Team ESCA Gaming, FORSAKEN, GRP Esports (dawniej Grypciocraft), Orbit Anonymo, IRON WOLVES, znana już z rozgrywek w Ultralidze formacja Devils.one oraz Back2TheGame, które awansowało z 2 dywizji.

Ekipa komentatorska
Za komentarz i analizę w trakcie sezonu odpowiedzialni będą znani komentatorzy: Wojciech „Bezi” Wróbel, Michał „Myha” Francuz, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Piotr „CzarnyPiotruś” Barański, Tomasz „Magvayer” Filipiuk i Michał „Bialito” Biały, Piotr „Devilpiotr” Zaborowski i Wojciech „Mr Hyena” Lutostański. O zagranicznych widzów i cast po angielsku zadbają natomiast: Alisia „Solari” Linnik, Kasper „Kaspersky” Gutkowski i Gleb „DrBrilmann” Korotkiy.

Partner tytularny
Ponownie jest nim marka Samsung Galaxy, która rozszerzyła działania na cały rok 2024. W ramach współpracy logo marki będzie obecne podczas rozgrywek oraz w trakcie transmisji na kanałach Polsat Games w telewizji i Internecie. Samsung został również sponsorem segmentu MVP, który ma na celu nagradzanie najlepszych zawodników podczas obu sezonów Ultraligi. Proces wyboru graczy będzie oparty między innymi na głosach publiczności, co dodatkowo zaangażuje społeczność skupioną wokół rozgrywek.

Nowe wyzwania
- W nowy rok wchodzimy z dużymi oczekiwaniami. Może to trochę przewrotne, ale brak akredytacji mobilizuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy przy tym projekcie. Czujemy dużą energię w zespole i chcemy ją spożytkować w taki sposób, aby zarówno gracze, jak i widzowie czerpali jak najwięcej frajdy z rozgrywek i transmisji - powiedział Adam Mikołajczyk, Project Manager odpowiedzialny za Ultraligę.

Co dzieje się na zapleczu?
Warto też wspomnieć o drugiej dywizji Ultraligi, która swoje inauguracyjne mecze ma już za sobą. Rywalizację można śledzić na kanale polsatgames2 na Twitchu i na kanale Polsat Games na YouTube.

Ultraliga - kiedy i gdzie transmisja?
Pierwsza kolejka 1 dywizji Samsung Galaxy Ultraliga została zaplanowana na wtorek 16 stycznia i potrwa dwa dni. Godzina rozpoczęcia transmisji to tradycyjnie 16:40, a zmagania można śledzić na kanale Polsat Games w telewizji oraz na Twitch.tv i YouTube. Po więcej informacji zapraszamy na kanały społecznościowe Ultraliga na Facebooku, X i Instagramie oraz na stronę www.ultraliga.pl.

Wiosenny sezon Samsung Galaxy Ultraliga 2024 od wtorku 16 stycznia w Polsat Games.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @PolsatGames