2024-01-03

Samsung Galaxy Ultraliga Teamfight Tactics od 4 stycznia

0

Szesnastu najlepszych polskich zawodników w TFT w walce o nagrody pieniężne z puli niemal 26 000 złotych oraz awans do rozgrywek europejskich - Golden Spatula Cup. W tym sezonie za ekranami sześciu debiutantów oraz nowa casterka Asaika, która obok BlackFireIce i Kezman będzie dbała o mistrzowski komentarz w trakcie rozgrywek. 7. sezon turnieju Samsung Galaxy Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics od 4 stycznia w czwartek od godz. 18:00.

Kim są uczestnicy?
Awans do 7. sezonu Samsung Ultraliga TFT wywalczyło szesnastu zawodników, ale sposobów na dostanie się do turnieju były aż trzy. Szóstka zawodników, czyli: Dawid Palac „Dawidowski”, Atrur Twarowski „haskus”, Sebastian Chajutin „PMK Left”, Tymoteusz Kniter „PMK stinkyabuser”, Szymon Janas „kubek5” oraz Michał Wojciechowski „tusiek10”, wywalczyło swoje miejsca w otwartych kwalifikacjach. Kolejnych 6 graczy: Mateusz Jasiński „LIQUID alanzq”, Bartłomiej Zbroja „Zbrojson”, Bartosz Ignatowicz „xsoren”, Nadom Maani „Z10 Lelouch”, Dawid Wyskiel „Yuta”, Kacep Piśniak „shircane” awansowali dzięki wysokiej punktacji w rankingach EUNE i EUW. 4 ostatnie miejsca przypadły najlepszej czwórce 6. sezonu Mistrzostw Polski, czyli: Filipowi Obajtkowi „TG Fifek”, Jakubowi Warzesze „kubixon”, Andrzejowi Fiksowi „Z10 traviscwat” i Szymonowi Jakubowskiemu „ANP Shreddin”.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Polsat Games (@polsatgames)

Nowości w rozgrywkach
- W siódmym sezonie Samsung Galaxy Ultraliga Mistrzostw Polski w TFT dojdzie do ciekawej sytuacji, w której jeden z zawodników po raz pierwszy w historii rozgrywek organizowanych przez FRENZY, będzie uczestnikiem dwóch różnych turniejów. Dawid „Yuta” Wyskiel to m.in. były zawodnik formacji Komil and Friends, którą reprezentował w siódmym i ósmym sezonie turnieju Ultraliga. Z niecierpliwością czekamy też na debiut Asaiki, która 4 stycznia pojawi się na ekranach w roli naszej nowej casterki – powiedział Paweł Śpiechowicz, manager odpowiedzialny za realizację rozgrywek.

Szczegóły siódmego sezonu
Tradycyjnie rozgrywki są podzielone na trzy etapy, które pozwalają na sprawiedliwe wyłonienie najlepszego stratega tego sezonu. Rozpoczynamy od karuzeli, gdzie gracze w dwóch grupach (A i B), rozegrają po dwie partie w trakcie czterech dni. Im wyższa lokata tym wyższa punktacja w klasyfikacji grupowej, a to będzie miało wpływ na ich dalsze losy. Dwóch graczy z każdej grupy, którzy będą mieli najlepszy wynik, awansuje bezpośrednio do trzeciego etapu (wielkiego finału) oraz zagwarantuje sobie udział w Golden Spatula Cup, a gracze z dwóch ostatnich miejsc, będą musieli pożegnać się z turniejem. Pozostała ósemka awansuje do fazy bitwy, która potrwa dwa dni, w trakcie których zawodnicy rozegrają osiem meczów. Topowa czwórka z drugiej fazy awansuje do wielkiego finału, gdzie spotka się z czwórką graczy wyłonionych w fazie pierwszej. Wielki finał potrwa jeden dzień i osoba z najwyższą punktacją będzie nowym mistrzem polski.

Gdzie oglądać?
Najświeższe informacje z rozgrywek można śledzić na kanałach Ultraliga na Facebooku, Twitterze, nstagramie oraz na stronie ultraliga.pl. Transmisje z turnieju w każdy czwartek od godz. 18:00 na kanale Polsat Games oraz w Internecie na platformie Twitch i YouTube.

Samsung Galaxy Ultraliga Teamfight Tactics w czwartek od godz. 18:00 w Telewizji POLSAT GAMES.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @PolsatGames