2022-10-21

Ultraliga Super Puchar od 25 października w Polsat Games

0

Ultraliga Super Puchar to autorski turniej esportowy realizowany przez FRENZY i transmitowany na antenie Polsat Games, który jest rozszerzeniem ekosystemu najważniejszych w naszym regionie rozgrywek esportowych w grę League of Legends - Ultraliga. W październiku 2022 roku zespoły z Polski oraz krajów bałtyckich zmierzyły się w otwartych kwalifikacjach w walce o awans do głównej fazy rozgrywek, w której osiem najlepszych składów rywalizuje o mistrzowski tytuł oraz nagrody pieniężne z puli wynoszącej 50 000 zł. Transmisja ze studia w Warszawie 25 października od godz. 16:40 w Polsat Games oraz w Internecie na platformach Twitch.tv i YouTube.

Osiem teamów w fazie zasadniczej
W trakcie otwartych kwalifikacji wyłonione zostały cztery drużyny: Forsaken, devils.one, Iron Wolves oraz Gentlemen's Gaming, które w rundzie zasadniczej rywalizują z zespołami zaproszonymi bezpośrednio do udziału w turnieju. Należą do nich trzy najlepsze formacje 8. sezonu Ultraligi: Zero Tenacity, AGO Rogue, Illuminar Gaming oraz zwycięzca turnieju promocyjnego do 9. sezonu Ultraligi - Grypciocraft Esports.

Emocje w trybie Fearless
Format rozgrywek jest zbliżony do tego znanego z turnieju Trinity Puchar Polski. Zespoły zostają przypisane do koszyków A i B na bazie losowania na ultraligowym Discordzie. Większość spotkań rozgrywana jest w trybie BO3, z wyjątkiem półfinałów i finału, gdzie wybrano format BO5. Główną zmianą, która ma wprowadzić nieco kolorytu do rozgrywek, jest znany z chińskiej ligi tryb Fearless, który ogranicza możliwość wyboru tej samej postaci przez drużyny w trakcie spotkania. W półfinałach i finale obowiązuje również tryb BLIND PICK, który przy ewentualnej piątej mapie znosi wszelkie ograniczenia dotyczące wyboru bohatera.

Realizacja na najwyższym poziomie
Za komentarz i analizy podczas Super Pucharu Ultraligi odpowiedzialny jest dobrze znany widzom z pozostałych transmisji League of Legends zespół casterów: Wojciech „Bezi” Wróbel, Michał „Myha” Francuz, Michał „Avahir” Kudliński, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Piotr „CzarnyPiotruś” Barański, Kasper „Kaspersky” Gutkowski, Mikołaj „Silv4n” Sinacki oraz znany z komentowania drugiej dywizji Ultraligi Michał „Bialito” Biały. Każda transmisja Super Pucharu Ultraligi to segmenty publicystyczne oraz specjalistyczna analiza. Za organizację rozgrywek i produkcję transmisji odpowiada firma FRENZY.

Mecze fazy grupowej na żywo w dniach 25, 26, 27 i 28 października oraz 3 listopada. Półfinały 4 i 5 listopada, a wielki finał 9 listopada. Transmisja od 16:40 na kanałach Polsat Games w telewizji i Internecie.

O FRENZY
To dom produkcyjny odpowiadający za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Obsługuje również profesjonalny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny umożliwiający tworzenie programów reality show z każdego zakątka globu. Współzałożycielem FRENZY jest Piotr Żak, członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., jednej z największych platform cyfrowych w Europie i największej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol