2022-10-07

Najlepsi gracze FIFA w PKO Bank Polski Ekstraklasa Games

0

Premiera najnowszej odsłony gry piłkarskiej ze stajni EA Sports oznacza start kolejnego sezonu największych esportowych rozgrywek FIFA w Polsce. Na krajowe salony wraca PKO Bank Polski Ekstraklasa Games w dwóch formatach: Open i Pro. Cotygodniowe relacje oraz transmisja finałów na antenie Polsat Games i w internecie.

Ekstraklasa Games OPEN: Szukanie nowych talentów
Choć kibiców elektryzują przede wszystkim rozgrywki na najwyższym szczeblu, wiele osób pochyla się również nad turniejem dla zawodników nieco mniej obytych z profesjonalnym graniem. Takie jest też założenie Ekstraklasa Games OPEN, żeby stworzyć turniej dla każdego i wyłonić w nim przyszłe gwiazdy światowego formatu. Do udziału w Ekstraklasa Games OPEN może zapisać się każdy. W przypadku jednego czy dwóch niepowodzeń uczestnicy mają prawo przystąpić do kolejnego turnieju, a zaplanowanych jest aż osiem. Przełom w sezonie 2022/2023 to format rozgrywek, bowiem część szczęśliwców, którzy zagrają na marcowych finałach, zostanie wyłoniona w wydarzeniach offline organizowanych w miastach klubów Ekstraklasy.

O awans do finału
Pierwsze zmagania w październiku podczas Poznań Game Arena. To wydarzenie wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy turniej pojawia się na tak wielkiej imprezie gamingowej, którą odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób. W sobotę (8.10) i niedzielę (9.10) dwa turnieje dedykowane Lechowi oraz Warcie Poznań, w których każdy ze zwycięzców gwarantuje sobie udział w marcowych finałach OPEN.

Walka o dwa miejsca
Kolejne turnieje Ekstraklasa Games OPEN w innych miastach. Szczegóły w social mediach rozgrywek oraz stronie ekstraklasa.org/Games. Każdy z turniejów wyłoni jednego szczęśliwca, mogącego pochwalić się przepustką na finały Ekstraklasa Games OPEN. W tych aż ośmiu zawodników, a stawkę o zwycięzców wydarzeń stacjonarnych uzupełniają triumfatorzy turniejów rozgrywanych online. Zwycięzcy marcowych finałów transmitowanych na antenie Polsat Games i w internecie zyskują możliwość walki o mistrzostwo kraju.

Ekstraklasa Games PRO: Rywalizacja na najwyższym poziomie
Celem rozgrywek jest usystematyzowanie esportowego ekosystemu gry FIFA w Polsce. To sezon wyjątkowy z kilku powodów. W stawce poza reprezentantami klubów najwyższej klasy rozgrywkowej również przedstawiciele drużyn niższego szczebla. Do osiemnastu przedstawicieli klubów dołącza dwóch graczy broniących barw klubów Fortuna 1. Ligi. Jest to konsekwencja powstania nowych rozgrywek, których organizatorem jest Fortuna 1. Liga. PKO Bank Polski Ekstraklasa Games daje szansę najlepszym zawodnikom tego projektu, poszerzając liczbę zespołów w fazie zasadniczej formuły PRO.

Najlepsza trójka w FIFA 23 Global Series
Rywalizacja o tytuł mistrzowski od stycznia w formie sezonu zasadniczego aż do marcowych finałów. Zmagania najlepszych w kraju można śledzić podczas cotygodniowych transmisji online. Gracze z miejsc 1-4 rundy zasadniczej awansują bezpośrednio do Wielkiego Finału, natomiast pozostali (miejsca 5-12) powalczą o swoją przepustkę w barażach. Cały sezon wieńczy turniej LAN-owy, w kórym poza prestiżowym wyróżnieniem na najlepszych czekają inne wyjątkowe nagrody. Ich łączna pula w zawodach finałowych to 50 tysięcy złotych, a stawką podzielą się czterej najlepsi gracze. Czołowa trójka natomiast wystąpi na światowych play-offach FIFA 23 Global Series.

Sprawdzeni partnerzy
W projekt zaangażowane jest grono partnerów wspierających Ekstraklasę w organizacji rozgrywek. Partnerem Tytularnym drugi rok z rzędu jest PKO Bank Polski. Partnerem Strategicznym jKFC, a Technologicznym Sony Playstation. Partner Lifestylowy to PROSTO. Strategicznym partnerem telewizyjnym jest telewizja Polsat Games, produkcje zapewnia Frenzy, a partnerem medialnym został serwis Sport.pl. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Gaming Polska. Nad całością projektu oraz jego komercjalizacją czuwa agencja marketingu sportowego Sportfive Polska. Agencją odpowiedzialną za komunikację social media oraz PR jest eMinePro.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol