2022-08-20

Zero Tenacity nowym Mistrzem Polski w League of Legends!

0

To było prawdziwe święto fanów esportu i League of Legends. W LAN-owych finałach turnieju Ultraliga zmierzyły się drużyny AGO Rogue i Zero Tenacity, a wieczór uświetniła obecność Krzysztofa Ibisza i Kseni Chlebickiej, którzy w iście hollywoodzkim stylu poprowadzili trzymapowe spotkanie. Wynik 3:0 wcale nie oznaczał, że brakowało emocji. Wręcz przeciwnie, tych było momentami aż nadto. O tym, że to prawdziwe święto miłośników LoL-a, mocno dali znać sami kibice, którzy tłumnie oglądali spotkania przed ekranami na kanałach Polsat Games, w studio oraz w trakcie oficjalnych Watch Parties.

Zmiana na finał
Finałowy wieczór turnieju Ultraliga, w trakcie którego zmierzyły się formacje Zero Tenacity i AGO Rogue, nie obył się bez nieoczekiwanych zwrotów akcji, które fanom obu drużyn zafundowały szybsze bicie serca. Pierwszy wstrząs przyszedł jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, kiedy okazało się, że miejsce Ardiana „Nite'a” Spahiu zajął Nico „Blueknight” Jannet, który nie jest stałym graczem tej formacji.

Pierwsza mapa
Mocno agresywna gra ze strony drużyny Zero Tenacity, która chciała wykorzystać fakt nieoczekiwanej zmiany gracza u przeciwnika. Mimo początkowych szybkich sukcesów w postaci trzech eliminacji i pokonania smoka, drużyna Kacpra „Nahovsky'ego” Merskiego musiała nieco spowolnić natarcie, z uwagi na opór ze strony rywala. Przełamanie przyszło w 28. minucie, kiedy po potyczce drużynowej Sebastian „Sebekx” i jego pozostający przy życiu kompani wyeliminowali czwartego smoka. Później akcja potoczyła się błyskawicznie. Wyłapanie Damiana „Luckera” Konefała było wstępem do eliminacji wszystkich zawodników AGO Rogue i zniszczenia Nexusa.

Druga mapa
Potyczki były dość wyrównane, ale cały czas to Zero Tenacity było o krok przed rywalem. Budowa stopniowej przewagi zaowocowała przed 30. minutą gry, kiedy to udało im się zdobyć Smoka Starszego. To wzmocnienie dodało im skrzydeł i już po kilku minutach baza AGO Rogue obróciła się w pył.

Trzecia mapa
Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyła mapa numer trzy. Do gry powrócił Nite, którego brak AGO Rogue boleśnie odczuło w dwóch pierwszych grach. Zero Tenacity, rozkręcone po dwóch zwycięstwach, nie zamierzało jednak łatwo oddać pola i do 15. minuty to oni nadawali tempo rozgrywce. Od tego momentu akademia łotrzyków zaczęła odnosić pewne sukcesy i gra stała się dużo bardziej emocjonująca. Nic jednak nie zapowiadało tego, co miało wydarzyć się w 40. minucie, kiedy to Z10 poczuło się zbyt pewnie i zostało srogo ukarane przez mocno już wzmocnionych oponentów. W wyniku zaciętej walki drużynowej na mapie pozostało czterech zawodników formacji Łotrzyków i tylko jeden przedstawiciel Zero Tenacity. AGO Rogue rzuciło się do ataku na Nexusa i gdy byli dosłownie o włos od zwycięstwa, zostali pokonani przez odradzających się zawodników Z10, dla których zwycięstwo było już tylko formalnością.

Teraz EU Masters
Drużyny AGO Rogue i Zero Tenacity, w towarzystwie trzeciego Illuminar Gaming, ponownie spotkają się w europejskich rozgrywkach EU Masters, których start 24 sierpnia. Zmagania drużyn na kanałach Polsat Games, w Internecie i telewizji.

O FRENZY
To dom produkcyjny odpowiadający za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Obsługuje również profesjonalny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny umożliwiający tworzenie programów reality show z każdego zakątka globu. Współzałożycielem FRENZY jest Piotr Żak, członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., jednej z największych platform cyfrowych w Europie i największej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol