2022-08-17

„Kubixon” nowym mistrzem Polski w Teamfight Tactics

0

W poniedziałek 15 sierpnia poznaliśmy mistrza czwartego sezonu turnieju Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics. Został nim 15-letni Jakub „Kubixon” Warzecha, który oprócz mistrzowskiego pucharu zabrał do domu także sześć tysięcy złotych. To jednak nie koniec zmagań nowego mistrza w tym roku. Razem z pozostałą trójką najlepszych zawodników: Alanem „Vicerem” Mikołajczykiem, Alanem „Akim” Białym i Bartkiem „Zbrojsonem” Zbroją zagrają w europejskim turnieju Super Brawl.

Wyjątkowy format rozgrywek
Aby lepiej zrozumieć, dlaczego to właśnie „Kubixon” zdobył trofeum, warto omówić format zawodów. Początkowe gry skupiały się na zdobywaniu punktów od 1 do 10, które były przyznawane w zależności od zajętego miejsca. Po uzyskaniu 21 punktów, zadaniem gracza było już tylko zwycięstwo w grze, co przy ośmiu grających wcale nie jest takie oczywiste.

Przebieg finału
Dobry start rozgrywek zaliczył „Zbrojson”, który już po trzech grach uzbierał 21 punktów, potrzebnych do walki o mistrzostwo. Niestety, kolejne gry nie były po myśli tego zawodnika, co doprowadziło do wyrównania sytuacji punktowej. Najpierw 21 punktów uzbierali Sebastian „Left” Chajutin i „Kubixon”, a po piątej grze jedynie Szymon „shreddin” Jakubowski nie osiągnął wymaganego pułapu. Wszystko wskazywało na to, że to gra numer sześć będzie grą finałową i tak też się stało.

Najmłodszy mistrz w historii
Jako pierwsi odpadli „shreddin” i Kornel „Erneściak” Wiśniewski, a na polu bitwy zostało sześciu zawodników, z których każdy miał poniżej 50 hp. Kolejno odpadali Maciej „Kezman” Gramacki, „Zbrojson”, „Aki” oraz „Left”, który w ostatniej partii popełnił koszmarny błąd w pozycjonowaniu i tym samym otarł się o nie awans do rozgrywek Super Brawl, ale przede wszystkim o tytuł mistrza. Finalnie to taktyka „Kubixona” okazała się bardziej skuteczna, a zwycięski build oparty był o Syfena i Sonę z trzema czapkami.

Jakub „Kubixon” Warzecha jest do tej pory najmłodszym zwycięzcą turnieju Ultraliga Mistrzostwa Polski w Teamfight Tactics.

O FRENZY
To dom produkcyjny odpowiadający za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Obsługuje również profesjonalny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny umożliwiający tworzenie programów reality show z każdego zakątka globu. Współzałożycielem FRENZY jest Piotr Żak, członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., jednej z największych platform cyfrowych w Europie i największej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol