2022-01-16

Jaskier i Vesemir - męska przyjaźń na planie „Wiedźmina”

0

Joey Batey i Kim Bodnia w rozmowie z Polsat Games o współpracy przy serialu. Aktorzy opowiadają także o tym, jak przygotowywali się do ról Jaskiera i Vesemira oraz jak ich przyjaźń wpłynęła na budowanie postaci. Więcej w materiale wideo!

Joey Batey dla polsatgams.pl o...

...przyjaźni z Kimem Bodnią:
Staliśmy się jak stare dobre małżeństwo po kres naszych dni (śmiech)! Podczas nagrań Kim i ja mieliśmy pokoje obok siebie. Naturalnie musieliśmy pozostawać w izolacji, ale wychodząc, przynosiłem mu jego małe podwójne espresso z miodem, a pomiędzy zdjęciami chodziliśmy po korytarzach na wspólne spacery.

...presji po sukcesie pierwszego sezonu:
Skłamałbym, gdybym powiedział, że jej nie czułem. Chyba nikt nie spodziewał się, że serial odniesie taki sukces. W pewien sposób związanie to było z pandemią. Ona postawiła przed nami wiele wyzwań, ale też dała znacznie więcej czasu, by przepracować to, co dzieje się z naszymi postaciami. Dzięki temu im więcej miałem czasu na eksplorację Jaskra, tym bardziej schodziła ze mnie presja.

Kim Bodnia dla polsatgams.pl o...

...tym, jak przyjęła go ekipa serialu:
To było niesamowite! Wszyscy mieli tyle energii i uczucia do tego, co robią. Gdy pojawiłem się w produkcji, dopiero przygotowywano rolę Vesemira. Czuliśmy, że to postać uwielbiana przez widzów. Scenariusz był przygotowany świetnie, ale to właśnie spotkania z odtwórcami innych postaci rozwijały też moją rolę. Dzięki temu kompletnie zapomniałem o presji, która mogła mi towarzyszyć przy dołączaniu do tego świata.

...tym, co było jego inspiracją przy tworzeniu postaci Vesemira:
Dużo można było się nauczyć z cut-scenek ze spotkań Vesemira z innymi postaciami w grach. On nie mówi dużo, a jednak widać tę interakcję. Jest w cieniu Geralta, ale zawsze gotów mu pomóc. Ma w sobie głęboki spokój. Szukałem takich cech i dużo pracy włożyłem, by przestudiować wszystkie umiejętności z gry. Szukałem też głębiej - na fanowskiej stronie, na której świetnie opisane jest wszystko, co dotyczy Vesemira.

Więcej w rozmowie Tomasza "TheFakeOne" Milaniuka z odtwórcami ról Jaskra i Vesemira. Zobacz wideo!

Wkrótce na polsatgames.pl kolejne rozmowy z twórcami serialu „Wiedźmin”.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol