2021-10-20

Recenzja Polsat Games: „Gamedec”. RPG w Warszawie

0

Dobrze napisana historia, przypominająca interaktywną powieść. Wyobraźcie sobie, że jesteście detektywem, który wyjaśnia zbrodnie popełnione w grach online. Brzmi kusząco? Więcej zdradza w recenzji Kacper Pusztuk. Zobacz wideo!

O czym jest gra „Gamedec”?
Wcielacie się w postać wspomnianego detektywa, tropiącego zbrodnie popełnione w grach. Praca ta wymaga zarówno talentu śledczego, jak i znajomości światów wirtualnych. Na początku rozgrywki budzicie się w apartamencie na warszawskiej Woli i dostajecie zlecenie od obrzydliwie bogatego biznesmena, którego syn został wciągnięty przez onlajnową rzeczywistość.
Nie jest to typowy izometryczny RPG. Nie znajdziecie w nim czegoś takiego jak system walki, a wszelkie konflikty rozwiązywać będziecie za pomocą opcji dialogowych.

Czy warto zagrać w „Gamedec”?
Pierwszym i oczywistym skojarzeniem po zetknięciu z produkcją Anshar Studios jest wychwalany pod niebiosa „Disco Elysium” z 2019 roku. W „Gamedecu” także możecie spodziewać się tony dialogów, gęstego klimatu i ciekawych bohaterów, ale nastawcie się na dwa razy krótszą rozgrywkę. - Nie żałuję przejścia „Gamedeca”, bo to świetna gra i kawał historii przedstawionej w RPG-owej oprawie. Ale jak dla mnie to tytuł na raz – twierdzi Kacper Pusztuk. Więcej w jego recenzji. Zobacz wideo!

A Ty jak oceniasz grę „Gamedec”?

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol