2020-10-07

Polska Liga Esportowa od 14 października w Polsat Games

0

Polskie rozgrywki CS:GO w nowej odsłonie! Wspiera je między innymi Marcin Gortat. Wśród uczestników tegorocznej edycji są gwiazdy z legendarnej formacji Virtus.pro. Ich rywalizację o tytuł mistrzowski i nagrody pieniężne z puli wynoszącej sto tysięcy złotych zobaczycie na naszej antenie od 14 października w środy i czwartki o godz. 17:40.

W gronie ośmiu uczestników premierowego sezonu Polskiej Ligi Esportowej znalazły się Illuminar Gaming, AVEZ Esport, Pompa Team, Wisła All in! Games Kraków, Izako Boars, Actina PACT i HONORIS tworzone przez Filipa „NEO” Kubskiego oraz Wiktora „TaZa” Wojtasa. Stawkę uzupełnia nowo powstały Liquid Biceps, którego liderem jest Jarosław „PashaBiceps” Jarząbkowski.

- Cieszę się, że będziemy mogli pokazać jeszcze więcej najlepszego polskiego CS:GO na naszej antenie. Tym bardziej, kiedy o tytuł mistrza Polskiej Ligi Esportowej walczą takie legendy, jak Filip „NEO” Kubski, Wiktor „TaZ” Wojtas czy Jarosław „PashaBiceps” Jarząbkowski. Wierzę, że zespoły dostarczą nam niezapomnianego widowiska, a wysoka jakość produkcji spotęguje e-sportowe emocje - powiedziała Ewa Czekała, szef programowy Polsat Games.

W PLE zwycięzcą meczu zostaje drużyna, która jako pierwsza zabezpieczy dwie tak zwane mapy. W pierwszej części sezonu rywalizacja odbywa się w systemie „każdy z każdym”. Po siedmiu tygodniach zmagań sześć najlepszych zespołów przechodzi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 1-2 bezpośrednio awansują do półfinałów, a ich rywali wyłaniają mecze ćwierćfinałowe.

Wśród organizatorów PLE są osoby doskonale znane na krajowej scenie gier wideo. Adama „destru” Gila, byłego zawodnika CS: GO czy Joannę Marks, związaną wcześniej z legendarną drużyną Virtus.pro, wspiera Marcin Gortat. Były koszykarz NBA nieprzypadkowo zainwestował w e-sport, bowiem sam chętnie korzysta z tej formy rozrywki.

Transmisje, które będą zawierały segmenty publicystyczne i specjalistyczne analizy z dedykowanego rozgrywkom e-sportowym studia w Warszawie, będzie można oglądać w środy i czwartki o godzinie 17:40, równolegle w Polsat Games oraz w internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames

Zobacz także:
Rainbow Six Polish Masters na antenie Polsat Games
Najważniejsze turnieje 2020 roku w CS:GO w Polsat Games!