2020-01-10

Finały Rundy Zimowej Ekstraklasa Games

0

Oglądaj na żywo zmagania najlepszych graczy w FIFA 20 w Polsat Games. Kwalifikacje wyłoniły szesnastu zawodników spośród dziewięciu tysięcy, którzy zmierzą się ze sobą w decydującej fazie rozgrywek. Stawką jest awans do i walka o tytuł Mistrza drugiej edycji Ekstraklasa Games. Zobacz Finały Rundy Zimowej 11 i 12 stycznia od godziny 16:00 w Telewizji POLSAT GAMES.

Ekstraklasa Games to oficjalny polski turniej FIFA 20, będący jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Świata w tej grze.  Sezon podzielony jest na trzy fazy: rundę zimową (listopad – styczeń), rundę wiosenną (luty – marzec) oraz rundę finałową (maj). Eliminacje rundy zimowej rozpoczęły się w listopadzie. Szesnastu finalistów zostanie podzielonych na cztery 4-osobowe grupy, rywalizujące w systemie „każdy z każdym”. Do ćwierćfinałów awansują dwaj najlepsi gracze z każdej grupy.

Swoich przedstawicieli na platformach PS4 oraz Xbox One wystawiły wszystkie kluby piłkarskiej Ekstraklasy. - Wspólny sukces pierwszej edycji Ekstraklasa Games utwierdził nas w przekonaniu, że rozwój naszej ligi w esporcie jest właściwym kierunkiem. 1,3 mln wyświetleń wszystkich transmisji online oraz 430 tysięcy widzów w kanale Polsat Games dowodzi, że warto inwestować w profesjonalizację wirtualnych rozgrywek i rozwój sekcji e-sportowych - powiedział Marcin Mikucki, Dyrektor Komunikacji Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

Widzowie Polsatu Games obejrzą zmagania na PS4 w sobotę 11 stycznia. W niedzielę 12.01 rywalizacja odbywać będzie się na Xbox One. Gospodynią studia będzie znana z poprzedniego sezonu Agnieszka Borysiuk. Na stanowisku komentatorskim zasiądą Damian „PLKD” Kornienko oraz Adrian „Kamyk” Kamiński, który rok temu sam brał udział w turnieju jako reprezentant Lecha Poznań. O analizy pojedynków zadbają Filip „Testree” Mątowski oraz Jakub „Jcob” Weber i Patryk „Lachu” Lach. Wszystkie te osoby są doskonale znane w świecie fanów gry FIFA 20.

Ubiegłoroczny, pierwszy w historii, sezon Ekstraklasa Games bił rekordy popularności. Rozgrywkami interesowali się nie tylko fani gier, ale także zadeklarowani miłośnicy tradycyjnej piłki nożnej. - To unikatowe połączenie świata sportu i gamingu doskonale uzupełniło portfolio Polsat Games, a druga edycja turnieju - m.in. za sprawą nowego systemu rozgrywek - dostarczy naszym widzom jeszcze więcej emocji do ostatniego gwizdka” - ocenił Bartosz Pawlik, Dyrektor Programowy Polsat Games. 

Zobacz Finały Rundy Zimowej Esktraklasa Games 11 i 12 stycznia od godziny 16:00 w Telewizji POLSAT GAMES. Transmisje będą też dostępne online na naszych serwisach oraz na Facebooku poprzez profile Ekstraklasy i klubów najwyższej polskiej ligi piłkarskiej.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames

Zobacz także:
Druga edycja największego turnieju w grę FIFA
Wielki Finał Mistrzostw Świata League of Legends!
Nowe odcinki „Faux Paux”. Powraca znany duet!
„Rock w grach” już od 2 października. Nie przegapcie!

Komentarze