2023-11-07

Samsung Galaxy Ultraliga Super Puchar w Polsat Games

0

Zespoły z Polski i krajów bałtyckich walczyły w otwartych kwalifikacjach o awans do turnieju, w którym osiem drużyn zmierzy się o tytuł mistrza i nagrody pieniężne z puli 50 000 zł. W tym roku zaproszenia otrzymało pięć formacji: Orbit Anonymo, Forsaken, Zero Tenacity, Alior Bank Team oraz Back2TheGame, a z otwartych kwalifikacji dostały się drużyny: Illuminar Gaming, Duma Easta oraz LODIS. Turniej w dniach 7-17 listopada, a pierwsza transmisja w kanałach Polsat Games we wtorek 7 listopada o godz. 16:40. Partnerem tytularnym wydarzenia jest Samsung Galaxy.

Szansa dla amatorskich formacji
Samsung Galaxy Ultraliga Super Puchar to autorski turniej esportowy w League of Legends wspierany przez producenta gry, firmę Riot Games. To co wyróżnia rozgrywki na tle innych wydarzeń spod szyldu Ultraliga to możliwość awansu do turnieju amatorskich formacji w drodze otwartych kwalifikacji, czego najlepszym przykładem jest obecność w turnieju drużyny Duma Easta. Większość rozgrywek w formacie 2 x BO3, oprócz półfinałów i finałów, gdzie obowiązuje format BO5. Na zawodników czeka także tryb Fearless, który ogranicza możliwość wyboru tej samej postaci w danej serii.

Zmiana w zasadach rywalizacji
W tym roku w Samsung Galaxy Ultraliga Super Pucharze nie ma banów w fazie wyboru postaci, ale zgodnie z trybem Fearless, wybrana postać nie może być ponownie zagrana przez żadną z drużyn do końca serii. - Takie urozmaicenie powinno pokazać skilla zawodników i przełożyć się na większe emocje na wirtualnych trybunach - komentuje Adam Mikołajczyk, Project Manager odpowiedzialny za turniej.

Najlepsi eksperci
Komentarzem i analizą zajmuje się doświadczony zespół casterów w składzie: Wojciech „Bezi” Wróbel, Michał „Myha” Francuz, Piotr „CzarnyPiotruś” Barański, Kasper „Kaspersky” Gutkowski, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Michał „Bialito” Biały, Wojciech „MrHyena” Lutostański, Piotr „Devilpiotr” Zaborowski oraz Tomasz „Magvayer” Filipiuk.

Niespodzianka dla fanów
Mecze fazy grupowej można oglądać na żywo w dniach 7, 8, 9 i 10 oraz 14 listopada. Półfinały w dniach 15 i 16 listopada, a wielki finał 17 listopada. Na widzów czeka także konkurs zorganizowany wspólnie z Disney Polska, w którym do wygrania są bilety na nowy film Marvels, który do kin trafi 10 listopada. Pytanie konkursowe 7 listopada na profilach społecznościowych Ultraliga oraz w trakcie transmisji internetowej. Za produkcję i transmisję odpowiada agencja gamingowa FRENZY. Start transmisji od 16:40 na kanałach Polsat Games w telewizji i Internecie.

***

O Frenzy
Spółka zależna ESE Entertainment Inc. to firma z branży mediowej z siedzibą w Polsce, która koncentruje się na branży gier wideo. Firma tworzy i realizuje wydarzenia esportowe i gamingowe, transmisje oraz treści medialne. Frenzy realizuje również złożone projekty mające na celu wprowadzanie marek do świata gamingu i esportu. Frenzy posiada profesjonalny, mobilny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny, dzięki któremu może produkować reality show z każdego zakątka globu.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol