2023-06-29

Meet at Rift Summer 2023: Sprawdź szczegóły!

0

Wydarzenie odbywające się w dniach 30 czerwca - 2 lipca w łódzkim centrum EC1 to prawdziwa uczta dla fanów gamingu i gier Riot Games. Festiwal oferuje niezliczoną liczbę atrakcji, które zaspokoją każdego pasjonata elektronicznej rozrywki. Harmonogram wydarzenia został zaprojektowany w taki sposób, aby przyciągnąć i zadowolić zarówno młodszych, jak i starszych graczy. Od emocjonujących turniejów esportowych, poprzez strefy free to play, konkurs cosplay po spotkania z ulubionymi twórcami, Meet at Rift zapewnia niezapomniane doświadczenia dla wszystkich odwiedzających niezależnie od wieku i płci. To także doskonała okazja na rodzinne spędzenie czasu i zrozumienie pasji swoich dzieci. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tegoroczny program letniej edycji Meet at Rift prezentuje bogatą jak nigdy dotąd agendę sceny głównej, jak i towarzyszącego mu cyklu prelekcji Voice Chat oraz moc atrakcji w licznych strefach tematycznych.

Scena główna Meet at Rift
Harmonogram sceny głównej już od pierwszego dnia aż do końca wypełniony jest licznymi atrakcjami. W piątek odbędzie się turniej League of Legends - Meet at Rift: Invitational, który rozegrany zostanie pomiędzy drużynami: Grypciocraft Esports, Devils.one, ThunderFlash i Vipers. Rywalizacja rozpocznie się od półfinałów, w których drużyny zostaną podzielone na pary i zmierzą się ze sobą w pojedynkach BO3. W przerwach meczów na scenie zaplanowany jest teleturniej Zagadki Runeterry, który sprawdzi wiedzę uczestników o League of Legends. Quiz, w którym mierzyć się będą dwie drużyny, których skład zostanie wyłoniony na stoisku Alior Bank a na ich czele staną kapitanowie Nervarien i Veggie.

Sobota rozpocznie się esportowo od finałowych meczów Meet at Rift: Invitational, które rozegrane będą w formacie BO5. Po ceremonii wręczenia nagród rozpocznie się konkurs Heroes of cosplay, który został otwarty dla artystów z Polski, Czech, Słowacji, Grecji, Węgier i Rumunii. Wszystkie zgłoszone stroje muszą pochodzić z uniwersum gier Riotu, takich jak League of Legends, VALORANT, Teamfight Tactics czy serialu Arcane. W konkursie dopuszczono udział jedynie strojów stworzone najwcześniej w styczniu 2021 roku, co oznacza że w Łodzi zobaczyć będzie można unikalne, nieprezentowane wcześniej kreacje. Na koniec dnia zaplanowana jest premiera filmu o League of Legends - Kiedyś Mieli Team.

W niedzielę na scenie głównej odbędzie się finał Streamers League VALORANT. W kwalifikacjach online do turnieju, brali udział streamerzy z 19 krajów. Czwórka najlepszych drużyn w swoich regionach zmierzy się ze sobą w rywalizacji o pulę €15.000! Na scenie zobaczymy drużyny z Polski, Czech, Bułgarii oraz Węgier. Najlepszą drużyną w naszym regionie, okazała się być ekipa, której kapitanem jest Jakub "Holak" Holak. Jako zeszłoroczny zwycięzca Streamers League wraz z swoją drużyną będą walczyć o obronę tytułu. To doskonała okazja, aby zobaczyć, który z twórców zebrał na tyle silny skład, aby zostać mistrzem Streamers League VALORANT Summer Edition 2023. Poza finałami Streamers League, na strefie VALORANT pojawią się streamerzy - Szalony oraz Folwarr, a także profesjonalni gracze i coachowie VALORANTA, z którymi będzie można zbić piątkę i porozmawiać. To świetna okazja, aby dostać z pierwszej ręki porady dotyczące gry czy wspólnie przeanalizować VODa, a także zagrać DMa na strefie.

Meet at Rift: Voice Chat
Cykl prelekcji Voice Chat zapewni możliwość zdobycia wiedzy oraz inspiracji dla wszystkich uczestników. Prowadzone przez twórców internetowych oraz przedstawicieli społeczności fanów, prelekcje będą obejmować szeroką gamę tematów związanych z gamingiem i grami Riot. Część prelekcji skupi się na rozwoju gamingu i przyszłości branży, podczas gdy inne będą dotyczyć takich aspektów jak rozgrywki ligowe czy mechanik gier Riot. Ponadto, agenda oferuje również warsztaty cosplay, gdzie uczestnicy będą mogli zgłębić tajniki tworzenia imponujących kostiumów inspirowanych postaciami z gier. Harmonogram voice chat prezentuje się następująco:

Meet a Rift Talks
W programie festiwalu nie zabraknie również znanego z poprzedniego roku formatu Meet at Rift Talks - konferencji, na której liderzy branży esportowej podzielą się swoimi opiniami i spostrzeżeniami na temat kondycji polskiej sceny esportowej związanej z grami RIOT Games. W piątek od godziny 11:00 dla wszystkich chętnych, którzy nie mogą pojawić się osobiście w Łodzi będzie przygotowany stream, który będzie dostępny na kanale YouTube - Gadają o esporcie. Podczas tego wydarzenia będzie można zadawać pytania za pośrednictwem czatu lub Twittera i w ten sposób dołączyć się do dyskusji.

Agenda Mar Talk przedstawia się następująco:

Pierwszy panel dyskusyjny - 11:10
Temat: Jak zawodnik/trener patrzy na organizację esportową? Czego brakuje w Polsce?
Goście: Damian "Damkex" Jagiełło, Stanisław Stokłosa

Drugi panel dyskusyjny - 12:10
Temat: Co powinniśmy robić żeby Polska scena szła do przodu?
Goście: Mateusz “Sówek” Kowalczyk, Fryderyk “Veggie” Kozioł, Krystian “Terp” Terpiński

Trzeci panel dyskusyjny - 13:10
Temat: Jak tworzy się esport w Polsce? Z czym walczy na co dzień organizator?
Goście: Wiktor Cegła [Riot Games], Hubert Habas [Frenzy]

Strefy tematyczne Meet at Rift
Meet at Rift to festiwal pełen różnorodnych stref tematycznych, które z pewnością zadowolą każdego uczestnika i dostarczą zajęć na wiele godzin. Na przybyłych gości będą czekać takie atrakcje:

Strefa League of Legends: w której będzie można wziąć udział w turniejach społecznościowych. Zarówno indywidualni gracze, jak i grupy znajomych będą mieć okazję rywalizować na kontach turniejowych, testować różne postacie i skiny, sprawdzając swoje umiejętności na polu walki a przede wszystkim wygrywać cenne nagrody rzeczowe.

Strefa Teamfight Tactics: fani tej popularnej gry oprócz turniejów społecznościowych, będą mieli szansę spotkać profesjonalnych graczy TFT, poznać ich strategie i porady, a także podzielić się swoimi doświadczeniami.

Strefa Mobile: osoby preferujące mobilne gry będą miały okazję wziąć udział w turniejach społecznościowych, gdzie będą rywalizować o nagrody rzeczowe i mieć szansę wygrania gamingowych telefonów od Realme, partnera festiwalu Meet at Rift.

Strefa Alior Bank: ta strefa połączy świat gier i finansów. Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w turniejach i quizach, gdzie będą walczyć o nagrody rzeczowe, a najlepsi będą mieli szansę zawalczyć na scenie głównej w finale obok influencerów w teleturnieju Zagadki Runeterry.

Wioska League of Legends: to miejsce, gdzie można zanurzyć się w atmosferę League of Legends na różne sposoby. Będzie można wziąć udział w konkursach, quizach oraz zagrać w stylizowane gry planszowe i karciane inspirowane światem LoL’a. Ponadto, cosplayerzy będą prezentować swoje niezwykłe kostiumy, a uczestnicy będą mieli możliwość zrobienia sobie zdjęcia z postaciami prosto z gry.

Strefa Meet & Greet: to wyjątkowa okazja, aby spotkać się ze swoimi ulubionymi twórcami internetowymi. Będzie można zdobyć autografy, zbić piątkę i zrobić sobie zdjęcie z influencerami, takimi jak Nervarien, Veggie, Marvecc, Lewus, Silvan, Leo, Czarny Piotruś czy dejf.

Strefa Riot Zone: to miejsce spotkań z przedstawicielami Riot Games i możliwość rozmowy na różne nurtujące społeczność tematy. W strefie wszystkich będzie witał duży, lecz przemiły PORO.

Poza halą festiwalową, uczestnicy będą mieli okazję skorzystać ze strefy Food Trucków, w której będa serwowane dania z różnych zakątków świata.

Gdzie i kiedy?
Meet at Rift odbędzie się w dniach 30 czerwca - 2 lipca w Łodzi w Centrum Nauki i Techniki EC1. Wstęp dla wszystkich uczestników będzie darmowy.

Partnerzy wydarzenia
Partnerami głównymi wydarzenia ponownie zostali Alior Bank wraz z Mastercard. Bank od trzech lat posiada w swojej ofercie Konto dla graczy. Dodatkowo we współpracy z Mastercard przygotował zestaw specjalnych nagród, które szczególnie przypadną do gustu wszystkim graczom - Riot Cash oraz skrzynie Hextech z kluczem do LoL’a, hardware dla graczy, kody cyfrowe do najpopularniejszych konsol, maskotki i gadżety z wielu gier. Zdobędziesz je, płacąc Kartą dla Graczy - Debit Mastercard.

Partnerem wspierającym jest Nexera zapewniająca niezapomniane wyzwanie na strefie League of Legends oraz gadżety dla uczestników.

Wśród partnerów technologicznych ponownie pojawi się marka realme jako partner strefy mobile ze stacjami free 2 play i konkursami dla uczestników, logitech G ze sprzętem dedykowanym League of Legends, iiyama - czołowy producent monitorów gamingowych na świecie, który na wydarzenie dostarczy 80 sztuk monitorów, przy których wszyscy chętni będą mogli zagrać w strefach free to play. Ponadto partnerami technologicznymi są Actina oraz AMD - zapewniając komputery na wszystkie strefy free to play oraz scenę główną wydarzenia.

Patronat medialny festiwalu objęli: radio ESKA, Polsat Games oraz Wirtualna Polska.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol