2023-05-23

Wielki finał pierwszego sezonu Predator Games 27 maja

0

Pierwsza odsłona największych w Europie międzyszkolnych rozgrywek esportowych cieszyła się ogromną popularnością. Czas na kulminacyjny moment wyłonienia najlepszych drużyn reprezentujących szkoły w całej Polsce. Finałowe mecze zaplanowane są na sobotę 27 maja. Finał Predator Games 2023 w Rocket League na żywo od godz. 11:30 na antenie Polsat Games.

Inauguracyjny sezon Predator Games 2023
W pierwszym sezonie Predator Games 2023 udział wzięło 16 384 uczniów z 1024 szkół na terenie całej Polski, choć warto zaznaczyć, że chętnych do udziału było znacznie więcej. Turniej, którego organizatorem jest Acer Polska, to największe międzyszkolne rozgrywki esportowe w Europie, które stwarzają przestrzeń do rozwoju i profesjonalizacji miłośników gamingu. W etapie kwalifikacji uczniowie rywalizowali ze sobą w czterech grach – Rocket League, Fortnite, League of Legends i Szachy.

Dobra prognoza na przyszłość
- Zainteresowanie uczniów i nauczycieli pierwszym sezonem Predator Games przerosło nasze oczekiwania. Wiedzieliśmy, że liczba chętnych przewyższy liczbę slotów, ale nie sądziliśmy, że ponad trzykrotnie. To dobra prognoza na kolejne edycje. Teraz skupiamy się na tym, aby z przytupem zakończyć te rozgrywki i oddać w ręce najlepszych graczy nagrody warte ponad trzy i dwie dziesiąte miliona złotych. Jesteśmy przekonani, że dla większości z ponad szesnastu tysięcy uczniów, grających w pierwszym sezonie oraz ich nauczycieli, Predator Games stworzył pomost komunikacyjny i platformę porozumienia, wypełniając swoją misję edukacyjną, która była naszym nadrzędnym celem - komentuje Łukasz Łopuszyński, Country Manager w Acer Poland.

Finał Rocket League w Polsat Games 27 maja
Rozgrywki finałowe dla najlepszych drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski zaplanowane są na 27 maja. Finał Rocket League, będzie można oglądać na żywo na antenie Polsat Games. Grę skomentują Kamil „Edek” Droździk oraz Patryk „bruz” Bruzda. Początek transmisji o godz. 11:30.

Gdzie oglądać finały pozostałych gier?
Pozostałe rozgrywki - League of Legends, Fortnite, Szachy - można śledzić on-line. Transmisja całodzienna będzie dostępna na oficjalnych kanałach Acer Polska oraz Predator Games:
● YouTube - youtube.com/@PolskaACER
● Twitch - twitch.tv/predatorgaming
● WWW - predatorgames.pl

Komentatorami turnieju znani i cenieni w środowisku gamingowym casterzy i streamerzy. Za mikrofonem Damian „Nervarien” Ziaja oraz Fryderyk „Veggie” Kozioł (League of Legends), Jakub „Jacob” Wrotniak oraz Adrian „Manoyek” Molenda (Fortnite), Aleksandra „Olaczka” Tarnowska oraz Bartosz „Xntentacion” Rudecki (Szachy). Transmisja równolegle także na ich kanałach:
● rozgrywki Rocket League - twitch.tv/edekrl oraz twitch.tv/bruz77
● rozgrywki szachowe - twitch.tv/xntentacion
● rozgrywki League of Legends - twitch.tv/veggie16
● rozgrywki Fortnite - twitch.tv/jacob4tv

Partnerzy wydarzenia
Sponsorem Generalnym pierwszego sezonu Predator Games 2023 jest PKO Bank Polski. - Jako PKO Bank Polski już od dawna dostrzegamy pozytywne aspekty esportu i gamingu na kulturę oraz rozwój młodzieży. Wspólnie z marką Predator dołożyliśmy cegiełkę do profesjonalizacji młodych graczy. Chcemy przede wszystkim podkreślić walory edukacyjne projektu, w którym rozwijane jest wiele kompetencji takich jak umiejętność pracy zespołowej, strategiczne myślenie oraz decyzyjność. Ponadto wspólnie stworzyliśmy szereg materiałów edukacyjnych z ekspertami psychologii, fizjoterapii czy trenerem esportowym, by jeszcze mocniej pokazać zalety tej dziedziny - wspomina Marek Kozłowski, Dyrektor Departamentu Marketingu w PKO Banku Polskim.

Ponadto projekt jest wspierany przez partnerów: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech oraz VULCAN. - Gry to narzędzia, które wspierają kreatywność i wyobraźnię młodego pokolenia. Centrum GovTech wraz z Ministrem Edukacji i Nauki jest patronem organizowanych przez firmę Acer Polska pierwszych ogólnopolskich rozgrywek esportowych skierowanych do szkół. Kibicujemy tej inicjatywie, ponieważ wierzymy, że zarówno esport, jak i gaming kształtują niezwykle cenne kompetencje, które są przydatne zarówno na serwerze, jak i w innych dziedzinach życia, niezależnie od tego, jaką ścieżkę kariery wybierze uczeń. Dziękujemy za zaproszenie do współpracy i możliwość wspierania kolejnej wartościowej inicjatywy - mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej.

Rozgrywki Predator Games 2023
To największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe, których założeniem jest nie tylko rozwój różnorodnych kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale także perspektywa budowania silnego pomostu między nastolatkami a rodzicami i szkołą.

Realizowany przez Acer Polska projekt stawia także na kampanię edukacyjną z udziałem psychologów i ekspertów z wielu różnych dziedzin. Jej celem jest m.in. przybliżenie rodzicom graczy świata gamingu oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat jego jasnych stron.

Finał Predator Games 2023 w Fortnite na żywo od godz. 11:30 w Telewizji POLSAT GAMES.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv