2023-03-09

Ultraliga Mistrzostwa Polski TFT: Finał piątego sezonu 17 marca

0

Już po raz piąty topowi polscy gracze w Teamfight Tactics w walce o tytuł Mistrza Polski, nagrody z puli 26 000 zł i awans do rozgrywek wyższego poziomu w regionie EMEA. Finały ponownie w formule offline, a organizatorzy turnieju - firma FRENZY i producent gry Riot Games - przygotowali pulę wejściówek dla kibiców, które można zdobyć na kanałach obu firm oraz twórców powiązanych z Teamfight Tactics. Finałowe spotkanie w piątek 17 marca o godz. 17:00. Transmisja na kanałach Polsat Games w Internecie i TV.

Mocna stawka
Do wielkiego finału zakwalifikowało się ośmiu najlepszych zawodników. Kacpersky191, PMK stinkyabuser, Z10 traviscwat i Z10 Lelouch zagwarantowali sobie udział jeszcze w fazie karuzeli, a ANO Shreddin, TG Fifek, Aki i ANO Vicer dołączyli do nich po fazie bitwy. Finały zaplanowano w formacie BO6. Zawodnicy mają do rozegrania sześć gier, a uczestnik, który uzyska największą ilość punktów i zostanie mistrzem 5. sezonu Ultraligi w Teamfight Tactics. Punkty przydzielane są na podstawie wyników uzyskiwanych w kolejnych rundach w następujący sposób: 8/7/6/5/4/3/2/1 (8 punktów za miejsce pierwsze, punkt za miejsce ósme).

O europejski awans
Walka toczy się nie tylko o tytuł Mistrza Polski i nagrody z puli 26 000 złotych, ale także o awans do europejskich rozgrywek. Najlepsza szóstka awansuje od razu do kolejnej edycji rozgrywek szczebla EMEA, czyli turnieju Golden Spatula Cup#3, a zawodnicy z pierwszych czterech miejsc pojadą również na turniej TFT Superbrawl. Wysoka lokata w finałach (miejsca od 1 do 4) to także automatyczny awans do kolejnej edycji Mistrzostw Polski, które odbędą się w secie 9.

Wielki finał w studiu Polsat Games
W piątym sezonie finał ponownie przy aplauzie publiczności. Organizator przygotował pulę wejściówek, które można zgarnąć, biorąc udział w konkursach zorganizowanych przez firmy FRENZY i Riot Games oraz twórców powiązanych z TFT. Informacje na temat tego, jak zdobyć bilety, na portalach społecznościowych podmiotów biorących udział w zabawie. Na uczestników czeka nie tylko możliwość obejrzenia zmagań najlepszych zawodników TFT i niezapomniane emocje na żywo, ale także darmowy poczęstunek.

O FRENZY
Frenzy, spółka zależna ESE Entertainment Inc., to firma z branży mediowej z siedzibą w Polsce, która koncentruje się na branży gier wideo. Firma tworzy i realizuje wydarzenia esportowe i gamingowe, transmisje oraz treści medialne. Frenzy realizuje również złożone projekty mające na celu wprowadzanie marek do świata gamingu i esportu. Posiada profesjonalny, mobilny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny, dzięki któremu może produkować reality show z każdego zakątka globu.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol