2023-02-22

Polsat Games i Frenzy wspierają ofiary trzęsienia ziemi

0

Kanał telewizyjny Polsat Games oraz produkująca treści esportowe spółka Frenzy zainicjowały wspólną akcję na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji oraz Syrii. Do udziału zaproszone zostały wszystkie regionalne ligi europejskie League of Legends, w tym flagowa produkcja Frenzy - Ultraliga. Celem jest wsparcie finansowe dla działań prowadzonych przez UNICEF.

Mecz z udziałem najlepszych
Punkt kulminacyjny akcji to charytatywny mecz pokazowy z udziałem profesjonalnych esportowców, konkurujących na co dzień w regionalnych ligach europejskich League of Legends. Swoje zaangażowanie potwierdziły w pierwszej kolejności ligi turecka (TCL), polska (Ultraliga), portugalska (LPLOL), nordycka (NLC), włoska (PG Nationals), niemiecka (Prime League) i krajów Beneluksu (Elite Series).

Międzynarodowa mobilizacja
- Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii nastąpiło na dzień przed początkiem czwartej kolejki Ultraligi. Z uwagi na to, że w naszych szeregach mamy zawodników narodowości tureckiej, zdecydowaliśmy się na przełożenie rozgrywek. Widząc jednak ogrom tragedii, doszliśmy do wniosku, że chcemy i możemy zrobić coś więcej. Tak narodził się pomysł na akcję, której celem jest wsparcie zbiórki UNICEF na rzecz dzieci z tamtego regionu. Pomysłem udało nam się zainteresować także inne regionalne ligi skupione wokół LoL-a i inicjatywa szybko przybrała charakter międzynarodowy - powiedział Adam Mikołajczyk, Project Manager Ultraligi.

Każdy może pomóc!
Charytatywny mecz pokazowy w środę 22 lutego o godz. 16:00 na platformie internetowej Twitch oraz na kanałach poszczególnych lig. Transmisja z polskim komentarzem w Polsat Games zarówno w telewizji, jak i na Twitchu. Mecz to też wyjątkowa okazja dla polskich widzów, by zobaczyć w akcji zawodników na co dzień rywalizujących za granicą. Ligi biorące udział w akcji dbają o odpowiednią promocję zbiórki UNICEF oraz wspomnianego wydarzenia. Każdy chętny może udzielić wsparcia pod tym linkiem!

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol