2023-01-16

Ultraliga: Dziewiąty sezon od 16 stycznia w Polsat Games

0

Dziesięć drużyn w walce o nagrody z puli 100 tys. złotych i awans na EMEA Masters! Na zawodników i kibiców czeka sporo zmian, które jeszcze bardziej zagęszczą atmosferę na Rifcie. Kto okaże się mistrzem Ultraligi i zostanie reprezentantem naszego regionu w zmaganiach na poziomie europejskim? Finał 29 marca 2023 roku. Za produkcję i transmisję turnieju tradycyjnie odpowiada FRENZY, a zmagania można śledzić na kanałach Polsat Games.

Jeszcze więcej drużyn
Podobnie jak w sezonie ósmym, drużyny rywalizują w oparciu o format Double Round Robin (mecze BO1), a etap pucharowy dla sześciu drużyn z najlepszym bilansem zwycięstw i przegranych, zaplanowano w formacie BO5. W dziewiątym sezonie oprócz ośmiu znanych już dobrze drużyn, czyli: Zero Tenacity, Team ESCA Gaming, Illuminar Gaming, Maturalni Forsaken, Komil & Friends, Iron Wolves, Goskilla i Alior Bank Team (poprzednio AGO Rogue) w stawce także włoska organizacja exeed z Polakami w składzie oraz Grypciocraft Esports, które awansowało z drugiej dywizji.

Mocna stawka graczy
Mówiąc o drużynach, warto wspomnieć o zawodnikach, którzy powracają do zmagań na polskiej scenie. To m.in. Sebastian „Color” Czyżyk, który dołączył do Z10 (wcześniej G2 Arctic), Marcin "behave" Pawlak, który zasilił drużynę Grypciocraft Esports (wcześniej Austrian Force i TT willhaben) oraz Michał "Roison" Dubiel, który dołączył do zespołu Goskilla (transfer z Izi Dream). Ciekawostką jest także obecność czterech Koreańczyków (trzech zawodników i trener), którzy zasilili szeregi Zero Tenacity.

Sprawdzony skład komentatorów
Za komentarz i analizę w trakcie sezonu odpowiadają znani i lubiani: Wojciech „Bezi” Wróbel, Michał „Myha” Francuz, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Piotr „CzarnyPiotruś” Barański, Kasper „Kaspersky” Gutkowski, Tomasz „Magvayer” Filipiuk i Michał „Bialito” Biały. Komentarz w języku angielskim: Alisia „Solari” Linnik oraz Gleb „DrBrilmann” Korotkiy.

Sezon niespodzianek
- Zmiany w europejskim ekosystemie rozgrywek w League of Legends wprowadzone przez Riot Games wpłynęły też na Ultraligę, która jest jedną z pięciu akredytowanych lig na naszym kontynencie. Od tego roku do już obecnych krajów bałtyckich dołączają Ukraina, Gruzja i Izrael, co traktujemy jako oznakę zaufania dla ligi i jej organizatora. Dziewiąty sezon na pewno zaskoczy widza nietuzinkową oprawą wizualną, nawiązującą do klimatów industrialnych. Nie zabraknie też ciekawego i zabawnego contentu oraz nowych formatów. Jednym słowem jest na co czekać - zapowiedział Adam Mikołajczyk, Project Manager odpowiedzialny za Ultraligę.

Napięty terminarz
Faza zasadnicza, w której rywalizacja toczyć się będzie w systemie każdy z każdym, potrwa do 8 marca. Etap pucharowy rozpocznie się natomiast 14 marca i weźmie w nim udział sześć najlepszych formacji. O tytule mistrza zadecydują trzy rundy play-off rozgrywane w systemie Best Of 5. Wielki finał 29 marca.

Napięty terminarz
W dziewiątym sezonie wyjątkowo pierwsza kolejka turnieju rozpoczyna się w poniedziałek i trwa aż trzy dni. Początek transmisji o godz. 16:40, a zmagania można śledzić na kanale Polsat Games w telewizji oraz na Twitch.tv i YouTube.

O FRENZY
Frenzy, spółka zależna ESE Entertainment Inc., to firma z branży mediowej z siedzibą w Polsce, która koncentruje się na branży gier wideo. Firma tworzy i realizuje wydarzenia esportowe i gamingowe, transmisje oraz treści medialne. Frenzy realizuje również złożone projekty mające na celu wprowadzanie marek do świata gamingu i esportu. Posiada profesjonalny, mobilny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny, dzięki któremu może produkować reality show z każdego zakątka globu.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol