2022-09-30

Trinity Force Puchar Polski teraz jako Ultraliga Super Puchar!

0

W czwartek 6 października start otwartych kwalifikacji do turnieju Ultraliga Super Puchar, funkcjonującego do tej pory pod nazwą Trinity Force Puchar Polski. Zmiana nazwy nie jest jedynie kosmetyczna i wiąże się z przebudową zasad, które wpływają na przebieg rozgrywki i poszerzają liczbę krajów, z których drużyny mogą wziąć udział w zmaganiach. Najważniejsza zmiana to wprowadzenie formatu Fearless Mode, zakładającego brak możliwości wyboru tego samego bohatera przez daną drużynę w serii BO3 lub BO5.

Ukłon w stronę graczy
Turniej Ultraliga Super Puchar skierowany jest do drużyn z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. W rozgrywkach bierze udział osiem drużyn, z których cztery otrzymują bezpośrednie zaproszenia, a o pozostałe cztery miejsca składy walczą w otwartych kwalifikacjach (6, 11, 13 oraz 17 października). Mistrzowie poszczególnych rozgrywek kwalifikacyjnych otrzymują możliwość udziału w turnieju głównym. - Taki system z jednej strony pozwala zachować wysoki poziom rozgrywek (najlepsze zespoły 1. i 2. dywizji Ultraligi), a z drugiej jest ukłonem w stronę społeczności i graczy. Do otwartych kwalifikacji zapisać się mogą drużyny złożone z innych graczy z czołówki, formacje z regionu bałtyckiego lub zespoły streamerów. Rozgrywki kwalifikacyjne nie są transmitowane, ale prawa do transmisji pozostają otwarte, dzięki czemu ambitni streamerzy mogą relacjonować je na swoich kanałach - mówi Wojciech „Tabasko” Kruza, project manager w FRENZY.

W trybie Fearless
ULTRALIGA Super Puchar wprowadza ponadto istotną zmianę sposobu wyborów i wykluczeń postaci. Turniej rozgrywany jest bowiem w rytm formatu Fearless znanego między innymi z chińskich zmagań League of Legends Development League. Odświeżenie systemu ma zwiększyć dynamikę meczów i wprowadzić nieco kolorytu na polską scenę. Na czym polega tryb Fearless? Jeśli w spotkaniu BO3 lub BO5 drużyna wybierze jedną postać, do końca serii może wybrać tego samego bohatera ponownie. Przeciwnicy mają prawo posłużyć się wspomnianą postacią, ale analogicznie - tylko jeden raz. Dodatkowo, jeśli dojdzie do piątej mapy w pojedynku BO5, w ostatniej grze obowiązują zasady BLIND PICK, które automatycznie znoszą wszelkie ograniczenia dotyczące wyboru postaci.

W puli nagród turnieju 50 tys. złotych. Transmisja na kanałach Polsat Games w telewizji i Internecie.

O FRENZY
To dom produkcyjny odpowiadający za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Obsługuje również profesjonalny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny umożliwiający tworzenie programów reality show z każdego zakątka globu. Współzałożycielem FRENZY jest Piotr Żak, członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., jednej z największych platform cyfrowych w Europie i największej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol