2022-08-12

Finały ósmego sezonu Ultraligi: Kto mistrzem Polski?

0

Wyjątkowa impreza w formacie LAN z Watch Parties i udziałem Krzysztofa Ibisza! W finałach ósmego sezonu turnieju Ultraliga mierzą się trzy najlepsze formacje esportowe w League of Legends z Polski i krajów bałtyckich. Transmisja we wtorek 16 sierpnia i środę 17 sierpnia od godz. 16:40 w Telewizji POLSAT GAMES oraz na platformach Twitch.tv i YouTube.

Czas wyłonić mistrza Polski
Pierwszego dnia na Rifcie Illuminar Gaming kontra Zero Tenacity. Na zwycięzcę tego starcia czeka AGO Rogue, które swoje miejsce w finale wywalczyło już w fazie play-off. Kto zdobędzie tytuł mistrza i lwią część puli 100 000 tys. złotych? Odpowiedź 17 sierpnia. Finały zostaną rozegrane w studiu Polsat Games z udziałem zawodników, a także kibiców!

800 gier Ultraligi w fazie play-off
W play-offach nie obyło się bez emocji, które w niektórych potyczkach sięgały zenitu. Warto chociażby wspomnieć o przerwanym miracle run formacji Gentlemen's Gaming, która mimo iż w pierwszej rundzie pokonała Goskillę, to w drugiej poległa w starciu na Illuminar Gaming i ostatecznie odpadła z wyścigu po mistrzostwo oraz awans do EU Masters. Wynik tego spotkania wyłonił ostatniego pretendenta do walki o tytuł mistrza Ultraligi i zamknął listę formacji, które powalczą w turnieju EU Masters. Warto zwrócić uwagę, że tak jak w poprzednich sezonach, najczęstszym wynikiem w BO5 było 3:1 i również w 8. sezonie wynik ten towarzyszył przy każdej rozgrywce. Ciekawostką liczbową jest również, że starcie AGO Rogue z Zero Tenacity w play-offach było 50. serią BO5 w historii Ultraligi, a w trakcie tego spotkania licznik przekroczył 800 rozegranych gier!

LAN z udziałem kibiców i oficjalne Watch Parties
Finały ósmego sezonu są wyjątkowe nie tylko z uwagi na to, że odbywają się przy fizycznym udziale zawodników, ale także dlatego, że kibicować im będą widzowie obecni w studiu. Limitowana liczba wejściówek na to wyjątkowe wydarzenie została rozdana w konkursach, które odbyły się w trakcie dwóch dni fazy play-off. Dla pozostałych widzów FRENZY organizuje (oprócz profesjonalnej transmisji na kanałach Polsat Games) oficjalne Watch Parties w gdańskim Kinguin Esports Lounge i w klubie ESPORT SPOT w Warszawie. Oba te wydarzenia są otwarte dla wszystkich, którzy chcą wspólnie przeżywać emocje w dniu wielkiego finału.

Krzysztof Ibisz i Ksenia Chlebicka w roli prowadzących
Organizatorzy mają w zanadrzu kilka kolejnych niespodzianek, dotyczących między innymi składu komentatorskiego i analizy, o których informacje na bieżąco na oficjalnych profilach Ultraligi na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Duży finał Ultraligi ponownie poprowadzi znany prezenter telewizyjny Krzysztof Ibisz, a współprowadzącą będzie nowa gwiazda kanału telewizyjnego Polsat Games oraz pogodynka Polsat News Ksenia Chlebicka, która razem z Michałem „Wasiem” Wasikiem poprowadzi także mały finał 16 sierpnia.

O FRENZY
FRENZY to dom produkcyjny odpowiadający za powstanie i prowadzenie telewizyjnego kanału Polsat Games. Firma produkuje wydarzenia związane z esportem i gamingiem, realizuje transmisje z rozgrywek, a także tworzy treści oraz opracowuje i wdraża kampanie reklamowe. Obsługuje również profesjonalny, zautomatyzowany sprzęt telewizyjny umożliwiający tworzenie programów reality show z każdego zakątka globu. Współzałożycielem FRENZY jest Piotr Żak, członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu S.A., jednej z największych platform cyfrowych w Europie i największej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ultraliga Mistrzostwa Polski we wtorek i środę od godz. 17:00 w Telewizji POLSAT GAMES oraz na platformach Twitch.tv i YouTube.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol