2021-08-09

Ultraliga: Finały szóstego sezonu w studiu Polsat Games

0

Po 713 dniach Ultraliga wracają do miejsca swoich narodzin, czyli ultranowoczesnego studia telewizyjnego stacji. Finały szóstego sezonu oficjalnych Mistrzostw Polski w League of Legends zaplanowano na wtorek 10 sierpnia oraz środę 11 sierpnia. Transmisje od godz. 17:00 w Polsat Games oraz w internecie.

Ultraliga to rozgrywki w najpopularniejszą grę sieciową świata - League of Legends - powołane do życia w 2018 roku. Na przestrzeni trzech lat, flagowy produkt Polsatu Games zrewolucjonizował polską scenę esportową i doczekał się statusu oficjalnych Mistrzostw Polski, nadanego mu przez twórców League of Legends - studio Riot Games. Trwający sezon jest już szóstym w historii, a tym co szczególnie cieszy fanów i organizatorów jest fakt, że finały odbędą się w tradycyjnej formie studyjnej konfrontacji.

- Finały polskich rozgrywek zawsze są ważnym wydarzeniem dla społeczności, dlatego zależało nam, żeby tym razem najlepsi zawodnicy Mistrzostw Polski pojawili się w studiu Polsat Games. Jestem dumny z naszej ekipy, że w tak krótkim czasie udało się to przygotować - mówi Marcin Kilar, Dyrektor Zarządzający Frenzy.

Pandemia koronawirusa wpłynęła na sposób przeprowadzenia rozgrywek w trzech poprzednich sezonach. W efekcie, począwszy od wiosny w 2020 roku, zespoły rywalizowały zdalnie w formule online, a widzowie mogli śledzić ich poczynania za pośrednictwem Polsat Games w telewizji oraz w internecie. Producent Ultraligi, firma Frenzy, przedstawiciele Riot Games oraz zespołów zakwalifikowanych do finałów zrobili wszystko, aby letnia edycja 2021 roku odbyła się w jedyny słuszny sposób, a więc w studiu Polsat Games. Przez cały czas trwania rywalizacji, drużyny oraz pracownicy realizacji telewizyjnej będą przestrzegać wszelkich obowiązujących zaleceń sanitarnych, a trybuny pozostaną puste.

- Nie ma lepszych esportowych emocji niż finały na żywo z udziałem graczy w studiu. W takich warunkach zawodnicy są najbardziej zaangażowani i dają z siebie wszystko. Jednocześnie są poddani najtrudniejszemu testowi. Jak odnajdą się w tej sytuacji? Czy utrzymają ducha walki? Czy wystarczy im sił? Czy komunikacja i zgranie w drużynie będą na wysokim poziomie? Niezwykle się cieszę, że zobaczymy uśmiechy i stres, gesty triumfu i wyrazy frustracji, gdyż walce o tytuł Mistrza Polski League of Legends towarzyszyć będą niemałe emocje - podkreśla Michał „Avahir” Kudliński, komentator Polsat Games.

Zobacz rozmowę z Michałem Kudlińskim i Tomaszem Milaniukiem w programie „Nowy dzień” w Polsat News:

   

Transmisje wtorkowych i środowych meczów finałowych Ultraligi od godz. 17:00 w telewizji oraz internecie za pośrednictwem Polsat Games. Oprócz tytułu Mistrza Polski stawką tych spotkań będzie jak najbardziej korzystne rozstawienie w prestiżowym międzynarodowym turnieju European Masters, który startuje 16 sierpnia. Transmisje z tej imprezy również dostępne będą w Polsat Games. Tego samego dnia zakończy się także drugi sezon Ultraligi Teamfight Tactics – siostrzanych rozgrywek Ultraligi League of Legends, osadzonych w tym samym uniwersum. W każdy weekend sierpnia, aż do końca tego miesiąca, Polsat Games transmituje również klubowe mistrzostwa Europy w LOL-a, które stopniują emocje przed jesiennymi mistrzostwami świata.

Na tym wrażenia związane z grami wideo jednak się nie kończą. Trwają rozgrywki Rainbow Six Polish Masters, których finał zaplanowany jest na 5 września. Co tydzień dziennikarze Polsat Games odczarowują stereotypowy obraz gier wideo i dostarczają widzom najświeższych informacji. „Giereczkowo by Day” przybliża widzom wartościowe tytuły, które stanowią doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. Wielbiciele wszelkiej maści rankingów coś dla siebie znajdą natomiast w „Level 7”, którego gospodarz - Dawid Letachowicz - specjalizuje się w doborze nietuzinkowych porównań z dziedziny gamingu, rozrywki i popkultury. Z kolei legenda polskiego YouTube’a, Remigiusz „Rock” Maciaszek, w każdy poniedziałek w swoim show „Rock w Grach” testuje najnowsze wysokobudżetowe produkcje.

Doskonałe dopełnienie ramówki Polsat Games stanowią kultowe animacje z gatunku japońskiej mangi. Bogate portfolio tytułów zaspokoi gusta zarówno najmłodszych widzów, jak i dorosłych, którzy z nostalgią postanowią wrócić do czasów swojej młodości.

Szczegółowy plan transmisji Polsat Games publikowany jest na stronie Polsatgames.pl. Oprócz telewizji kanał dostępny jest też w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA (od września Polsat Box Go).

Ultraliga Mistrzostwa Polski we wtorek i środę od godz. 17:00 w Telewizji POLSAT GAMES.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @pol