2021-06-08

Czerwiec pełen esportowych emocji w Polsat Games

0

Start szóstego sezonu Ultraligi oraz letnia edycja Klubowych Mistrzostw Europy w League of Legends to najgorętsze czerwcowe propozycje Polsat Games. Fani esportu mogą liczyć też na emocje związane z drugim sezonem Mistrzostw Polski w Team Fight Tactics oraz rywalizacją w Rainbow Six Polish Masters. Najbliższe tygodnie to także kolejne odcinki programów autorstwa dziennikarzy i komentatorów stacji.

We wtorek 8 czerwca wystartował szósty sezon Ultraligi, a więc oficjalnych Mistrzostw Polski w League of Legends. Osiem drużyn rywalizuje o miano polskiego numeru jeden, nagrody z puli wynoszącej 100 000 złotych oraz miejsce w międzynarodowym turnieju European Masters.

Równolegle z walką o Mistrzostwo Polski toczy się bój o awans do kolejnego sezonu Ultraligi. Powołana do życia w ubiegłym roku Druga Dywizja Ultraligi jest miejscem dojrzewania młodych talentów, które w przyszłości mają stanowić o sile polskiej sceny. Zaplecze Ultraligi daje także możliwość „pokazania się” aspirującym komentatorom. Każdy może spróbować swoich sił za mikrofonem, mając w perspektywie szansę dołączenia do redakcji Polsat Games.

Szósty sezon Ultraligi, tak jak poprzednie, realizowany jest ze stworzonego specjalnie z myślą o rozgrywkach esportowych studia Polsat Games. Do obsady komentatorskiej LOLa powraca Dominik „Nero” Dąbrowski, którego głos ostatnio kojarzył się z rozgrywkami VALORANT. Polscy kibice najdłużej śledzący League of Legends z pewnością pamiętają „Nero” jeszcze z anten sportowych Polsatu, gdy LOL debiutował w polskiej telewizji.

Transmisje Ultraligi tradycyjnie odbywać się będą we wtorki i środy o godz. 17:00.

W czerwcu najpopularniejsza gra sieciowa świata dostępna będzie w Polsat Games także pod postacią Klubowych Mistrzostw Europy. Start letniego sezonu League of Legends European Championship został zaplanowany na 11 czerwca. Transmisje pierwszego tygodnia odbędą się w piątek o godz. 17:45 oraz w sobotę i niedzielę o godz. 16:45. W kolejnych tygodniach czerwca LEC oglądać będzie można w piątki (17:45) i soboty (16:45). W Klubowych Mistrzostwach Europy w LOL jak zawsze obecni będą Polacy, w tym największe gwiazdy światowej sceny - Marcin „Jankos” Jankowski i Oskar „Selfmade” Boderek.

Popularność uniwersum League of Legends nie ma końca i gra studia Riot Games doczekała się kilku spin-offów. Jednym z nich jest Teamfight Tactics, który pod postacią Ultraligi TFT w tym roku zagościł na antenie Polsat Games. Drugi sezon rozgrywek wystartuje 28 czerwca, a gracze rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski oraz przepustkę do zmagań międzynarodowych. Wśród uczestników obecna jest między innymi najlepsza czwórka pierwszego sezonu.

Fani esportu w nieco innym wydaniu w czerwcu także nie będą się nudzić. W każdy czwartek w Polsat Games o godz. 18:00 dostępne będą transmisje z Mistrzostw Polski w grze Rainbow Six: Siege. Rozgrywki Rainbow Six Polish Masters cieszą się ogromnym prestiżem dzięki silnej obsadzie, puli nagród rzędu 70 000 zł oraz możliwości awansu do europejskiej Challenger League.

Od samego początku istnienia Polsat Games kanał stawia na urozmaiconą ramówkę, w której każdy pasjonat esportu i gamingu znajdzie coś dla siebie. W każdym tygodniu w programie stacji obecne są autorskie audycje dziennikarzy i komentatorów, takie jak Faux Paux. Przed widzami ostatnie odcinki czwartego sezonu audycji, będącej połączeniem talk-show z udziałem ciekawych gości oraz cotygodniowego przeglądu branżowych wydarzeń.

Gośćmi Radosława Nałęcza i Tadeusza Zielińskiego będą, wspierająca PR-owo niezależnych twórców gier Agnieszka Szóstak, założyciel technologicznej agencji marketingowej Galaktus Mateusz Szukajt, specjalista w dziedzinie produkcji gier komputerowych Bartek Gajewski oraz profesjonalny gracz esportowy Wiktor „TaZ” Wojtas. Ostatni odcinek czwartego sezonu Faux Paux zostanie wyemitowany 5 lipca, a jego tematem będzie oczekiwana gra Dying Light 2 autorstwa polskiego studia Techland.

Premiera nowych odcinków Faux Paux odbywa się w każdy poniedziałek o godz. 17:00.

Z kolei od poniedziałku do piątku o godz. 16:00 na antenie Polsat Games gości Giereczkowo By Day, a więc program o grach dla całej rodziny. Format audycji został odświeżony, a w gronie prowadzących znaleźli się znani z komentowania League of Legends, Dawid „Azonh” Letachowicz oraz Michał „Myha” Francuz. Ten duet w czerwcowych wydaniach wspólnie z widzami grać będzie w Immortals Fenyx Rising, czyli tytuł oferujący pasjonujące przygody w otwartym świecie nawiązującym do mitologii greckiej.

Szczegółowy plan transmisji Polsat Games dostępny jest na stronie polsatgames.pl/program-tv.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames