2021-04-07

Emocjonujący kwiecień w Polsat Games. Zobacz szczegóły!

0

Polsat Games przygotował dla fanów esportu i gamingu ogrom emocji, które wypełnią cały kwiecień. Co tydzień premierę będą miały popularne programy autorskie, takie jak Faux Paux czy Rock w Grach. Do tego nowy sezon Polskiej Ligi Esportowej, czyli Mistrzostw Polski w Counter Strike: Global Offensive oraz finały League of Legends European Championship, a także prestiżowa EU Masters.

EU Masters to rozgrywki w League of Legends zrzeszające najlepsze drużyny regionalnych lig europejskich. Aż trzy ekipy pochodzą z polskiej Ultraligi – flagowego produktu Polsat Games, który zrewolucjonizował krajową scenę pod względem sportowym i organizacyjnym. W tegorocznym EU Masters wystąpi ponad dwudziestu polskich graczy, którzy bronią nie tylko barw K1CK, Illuminar Gaming czy AGO ROGUE, a więc wspomnianych przedstawicieli mistrzostw Polski. Co więcej, ostatnia z wymienionych ultraligowych drużyn to triumfator poprzedniej edycji EU Masters. Transmisje tych rozgrywek odbywać się będą przez cały kwiecień w godz. 16:30 - 22:30, a szczegółowy terminarz dostępny jest na stronie internetowej Polsat Games.

Nie mniejsze emocje czekają fanów najpopularniejszej gry sieciowej świata w rozgrywkach League of Legends European Championship (LEC). Klubowe Mistrzostwa Starego Kontynentu to najwyższy poziom rozrywkowy w tej części globu, a jego zwycięzcy automatycznie awansują do Klubowych Mistrzostw Świata. W LEC podobnie, jak w EU Masters, pierwsze skrzypce grają Polacy, tacy jak Marcin „Jankos” Jankowski, Kacper „Inspired” Słoma czy Oskar „Vander” Bogdan. Cała czwórka reprezentuje barwy drużyn zaliczanych do faworytów LEC. Finały tych rozgrywek odbędą się w niedzielę 11 kwietnia w godz. 16:45 - 23:00.

Mecze LEC oraz EU Masters skomentują najlepsi eksperci i komentatorzy w Polsce: Tomasz „Magvayer” Filipiuk, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Dawid „Azonh” Letachowicz oraz Michał „Myha” Francuz.

W kwietniu wraca też Dywizja Mistrzowska Polskiej Ligi Esportowej, a więc rywalizacja w widowiskową grę Counter Strike: Global Offensive. Rozgrywki, których inwestorami są między innymi były koszykarz NBA Marcin Gortat oraz gwiazda muzyki Dawid Podsiadło, już drugi rok z rzędu dostępne są w Polsat Games. Transmisje odbywają się w środy i czwartki w godz. 17:40 - 24:00.

W kwietniu Polsat Games wyemituje też kolejne odcinki popularnych programów autorskich swoich dziennikarzy. W poniedziałki o godz. 16:30 Remigiusz „Rock” Maciaszek w swoim programie Rock w Grach testował będzie wysokobudżetowe produkcje. Z kolei publicystyczny Faux Paux odwiedzą między innymi współtwórca serialowej ekranizacji komiksu „Kajko i Kokosz” czy jeden z pionierów programów o grach wideo w polskiej telewizji. Premiery Faux Paux odbywają się w poniedziałki o godz. 17:00. Na widzów czekają też nowe odcinki między innymi takich programów, jak Level 7, Giereczkowo by day czy Giereczkowo by night.

Szczegółowy plan transmisji Polsat Games publikowany jest na stronie polsatgames.pl/program-tv. Oprócz telewizji kanał dostępny jest też w największym serwisie rozrywki internetowej IPLA.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames