2021-01-12

Alior Bank Ultraliga: Piąty sezon od 19 stycznia w Polsat Games

0

Mistrzostwa Polski w League of Legends to gwarancja wielkich emocji. Alior Bank Ultraliga, flagowa produkcja stacji i oficjalna liga regionalna League of Legends startuje z piątym sezonem rozgrywek. Od 19 stycznia osiem drużyn staje do walki o prestiżowy tytuł mistrza Polski, nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce w międzynarodowym turnieju EU Masters. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia w Warszawie w każdy wtorek i środę od godz. 17:00 równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

Poziom polskich zawodników po raz kolejny zaowocował zwycięstwami na arenie międzynarodowej. Przełożyło się to na liczną reprezentację naszego kraju w najważniejszych europejskich rozgrywkach LEC, a także w pozostałych ligach regionalnych. Ultraliga bez zmian znajduje się w składzie czterech lig, które otrzymają trzy miejsca na EU Masters, z czego dwa prowadzące bezpośrednio do głównej fazy rozgrywek. Oznacza to, że w letniej edycji prestiżowego europejskiego turnieju kolejny raz zobaczymy trzy polskie formacje.

Ważne sukcesy zapewniły również dodatkowe wsparcie dla graczy Ultraligi. Od teraz każdy zawodnik będzie wpisywany do globalnej bazy kontraktów Riot Games. To między innymi dużo szersze perspektywy na rozwój profesjonalnej kariery na wyższych szczeblach rozgrywek, a także dodatkowe zabezpieczenia i możliwości dla organizacji.

Wśród uczestników piątego sezonu Ultraligi znaleźli się zwycięzcy poprzedniej odsłony - K1CK i wicemistrzowie Ultraligi oraz złoci medaliści EU Masters - AGO ROGUE. Do walki o miano najlepszej drużyny w kraju ponownie stają także Illuminar Gaming, 7more7 Pompa Team i Gentlemen’s Gaming, a devils.one notuje wielki powrót po edycji przerwy. Nieco świeżości wprowadzą z kolei ultraligowi debiutanci: Team ESCA Gaming oraz formacja Komil & Friends.

Znany z poprzednich edycji format fazy playoff zastąpi nowy system. Włodarze zdecydowali się na wprowadzenie większego balansu poziomu w późniejszym etapie - od tej pory do rozgrywek pucharowych awansuje pięć formacji. Rundę inaugurującą drabinkę wygranych otworzy spotkanie drużyn z 2. i 3. miejsca, a zwycięzca zmierzy się z 1. slotem fazy zasadniczej w walce o finał piątego sezonu Ultraligi. Drugi zespół trafi natomiast do drabinki przegranych, gdzie rywalizować będzie z triumfatorem starcia ekip z miejsc 4. i 5. W ostatnim spotkaniu przed wielkim finałem dotychczasowy zwycięzca drabinki przegranych stanie naprzeciwko przegranego walki o finał drabinki wygranych. Dwóch finalistów wejdzie do ostatniego pojedynku o puchar piątego sezonu Ultraligi.

Organizacje tym razem nie muszą martwić się o swój udział w przyszłym sezonie Ultraligi, z uwagi na zapewnione miejsce w obu tegorocznych splitach. Turniej promocyjny odbędzie się dopiero w sezonie letnim. W 2. Dywizji istotną zmianą będzie redukcja liczby drużyn z 8 do 6, natomiast możliwość spadku po każdym splicie nadal istnieje. Dwie drużyny z najwyższą liczbą punktów po obu sezonach zakwalifikują się do turnieju promocyjnego. Otwarte kwalifikacje do drugoligowych zmagań odbędą się 25 oraz 28 stycznia, a rozgrywki zasadnicze wystartują już 1 lutego. 2. Dywizja Ultraligi jak zawsze jest szansą dla aspirujących komentatorów. Prawa do transmisji są otwarte, co oznacza, że każdy może spróbować swoich sił.

W dobie zamkniętych aren organizatorzy zdecydowali się przygotować miejsce, w którym widzowie będą mogli jeszcze mocniej przeżywać meczowe emocje. Dla aktywnych członków społeczności Ultraliga stworzyła więc kanał Discord - wirtualne trybuny przeznaczone nie tylko do kibicowania ulubionym drużynom. Kanał będzie bowiem oficjalną drogą wyboru MVP i zagrania tygodnia, a także typowania wyników spotkań. W ramach aktywacji pojawią się również panele Q&A oraz możliwość pogrania i bliższego poznania ekipy Polsat Games.

W roli prowadzących studio w trakcie rozgrywek: Dawid „Azonh” Letachowicz, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Tomasz „Magvayer” Filipiuk oraz Michał „Myha” Francuz.

- Bez cienia wątpliwości rok 2020 był złotym okresem dla polskiego League of Legends. Srebro i złoto na EU Masters, Polacy na Mistrzostwach Świata, świetne występy indywidualne zawodników oraz umocnienie pozycji Ultraligi na Starym Kontynencie. W tym roku czeka nas jednak zmiana warty - mówi Michał Francuz, ekspert i komentator w Polsat Games. - W piątym sezonie Ultraligi nie zobaczymy popisów Woolite'a czy Shlatana, lecz z pewnością wszystkich ucieszy informacja o kilku ksywach, które powróciły na polskie podwórko. Bez dwóch zdań czeka nas istna mieszanka wybuchowa, obok której żaden fan League of Legends nie może przejść obojętnie - podkreśla.

Ultraliga to flagowa produkcja Polsat Games. Nadchodzący sezon będzie szóstą edycją rodzimych rozgrywek, które wchodzą w skład trzynastu lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games, twórcą popularnej gry. Do tej pory stacja wyemitowała ponad 540 godzin polskiego League of Legends na żywo. Każda transmisja zawiera segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy.

  

Piąty sezon Alior Bank Ultraligi od 19 stycznia we wtorek i środę na żywo od godz. 17:00 w Telewizji POLSAT GAMES.

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames