2021-01-10

Marcin „Jankos” Jankowski z historyczną nagrodą

0

Został pierwszym laureatem w debiutującej na Gali Mistrzów Sportu kategorii E-Sport. Marcin „Jankos” Jankowski został uhonorowany statuetką w ramach 86. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” i Telewizji POLSAT. To pierwsze takie wyróżnienie dla esportowca w historii. Gratulujemy!

E-Sport jest niezwykle popularny na świecie, co zostało docenione przez organizatorów Gali Mistrzów Sportu 2021, podczas której doszło do debiutu kategorii. Zwycięstwo „Jankosa” ogłosił Krzysztof Ibisz, znany fan esportu, który w grudniu 2020 roku prowadził premierę gry Cyberpunk 2077 na antenie Polsat Games.

Laureat nie mógł się pojawić w Warszawie, aby osobiście odebrać nagrodę, ponieważ przygotowuje się do nowego sezonu, ale doszło do łączenia online. - Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Plan jest taki, żeby w 2021 roku zdobyć mistrzostwo świata. Gram profesjonalnie od siedmiu lat i jeszcze mi się to nie udało. Będę się starać! - powiedział Marcin „Jankos” Jankowski.

„Król Pierwszej Krwi” to nasza perła w League of Legends. Uznawany jest za jednego z najlepszych leśników w historii. 25-latek 2020 rok może uznać za bardzo udany. Razem z drużyną G2 Esports został mistrzem wiosennego i letniego sezonu League of Legends European Championship (LEC). Dodatkowo w wiosennym splicie obronił tytuł MVP. Dotarł także do półfinału mistrzostw świata.

Raz jeszcze gratulujemy!

Oficjalny profil Polsat Games na Instagramie - @polsatgames

Polsat Games na Twitch.tv

Twitter - @polsatgames